Luan Rama:Prokurorja e Përgjithshme injoron procesin e Vetingun!

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka munguar ditën e sotme në seancën përpara KPK-së për vlerësimin e pasurisë së saj, teksa një reagim ka ardhur nga zëvëndëskryetari i LSI, Luan Rama. Rama e ka cilësuar veprimin e Markut si papërgjegjshmëri ndaj pozicionit që mban, ndërkohë që ka shtuar se ajo ka treguar mungesë respekti ndaj…

Endrit Braimllari: Ja si i hapen negociatat Shqipërisë

‘Edi Ramës nuk i intereson hapja e negociatave’, kështu deklaroi deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari në studion e lajmeve të Syri.net. Ai tha se e vetmja mënyrë që Shqipërisë ti hapen negociatat, është lufta kundër krimit, korrupsioni, drogës, rritja e sigurisë dhe e ekonomisë së Shqipërisë. ‘Në këto momente zonja Vlahutin nuk ka moral që…

Petrit Vasili: Prishja e Teatrit, provë zhbërjes së shtetit dhe grabitjes së pafytyrë të pronës.Vota e LSI unanimisht kundër.

Deklarata për mediat e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar. Përshëndetje të gjithëve, Grupi Parlamentar i LSI-së mori në shqyrtim momentet politike më të rëndësishme që kanë karakterizuar jetën politike të vendit në ditët e fundit. Dhe sigurisht shqyrtoi dhe vendimmarrjen e tij politike lidhur me seancën e ardhshme në Kuvendin e Shqipërisë. Për fat të keq në seancën e…

Klevi Pojana: Reklamat e industrisë së lojërave të fatit të dëmshme sepse janë 100% burim halli për shoqërinë dhe familjen shqiptare.

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së Klevi Pojana ka reaguar ashpër me anë të një postimi në Facebook kundër reklamave të industrisë së lojërave të fatit të cilat po shfaqen masivisht në ekranet televizive në ndeshjet e botërorit Rusi 2018. “Nuk shqetësohem në mënyrë të veçantë vetëm për ata që e kanë kthyer…

Skandali, Braimllari: Rama fiku radarët për të favorizuar kriminelët

Për të disatën herë LSI-ja denoncon mosfunksionimin e radarëve në det. Këtë herë, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, denoncon në facebook për heshtjen e Prokurorisë së Përgjithshme për këtë çështje. Sipas tij, radarët fiken me urdhër politik për të lejuar trafikimin e lëndëve narkotike dhe drogërave të forta, shqetësim i ngritur edhe nga…

Klajda Gjosha: Demokracia në Shqipëri nuk po funksionon. Rama po qeveris me karakteristikat e një diktatori  

Intervista e Deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha për emisionin Aktualitet në Shijak TV  Çfarë  ka ndodhur në të vërtet me negociatat? Unë mendoj që jemi në një skenë absurde në këto momente,  sepse të thuash Po kur është një Jo e pastër, kjo nuk kishte ndodhur ndonjëherë aq më tepër kur bëhej fjalë për një nga proceset më objektive që shkruhen qartë në raportet e Komisionit Europian apo dhe të Këshillit, që ka të bëjë me negociatat e Shqipërisë. Kjo është një aspiratë shumë e madhe e qytetarëve të Shqipërisë dhe të mashtrosh sot shqiptarët duke u thënë që kemi çelur negociatat, kemi fituar dhe vazhdojmë festën, është absurde. Unë mendoj që festa sërish ka qenë shumë e madhe,…

Petrit Vasili: Shkollëpaku pas shkencatarëve, tani po klasifikon artistët në të vërtetë e jo të vërtetë”

Kreu i grupit parlamentar Petrti Vasili ka reaguar në facebook pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për artistet. Shkollëpaku pas shkencëtarëve, tani po klasifikon artistet në të vërtetë e jo të vërtetë:- shkruan Vasili Postimi i plotë: Shkollepaku pas shkencatareve, tani po klasifikon artistet ne te vertete e jo te vertete. Shkollepaku pasi ju versul me furine…

Spahiu: Ja çfarë raporton CIA për Shqipërinë së fundmi

Deputeti i LSI-së, Perparim Spahiu ka zbuluar një pjesë të raportimit të CIA për Shqipërinë së fundmi. Në një status në rrjetet sociale, Spahiu zbulon se çfarë raporton CIA  për Shqipërinë së fundmi. Postimi i plotë i Spahiut Ja si raporton CIA për Shqipërinë në raportimet e saj të fundit: “Shqipëria shërben si rrugë kalimi për…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al