Monika Kryemadhi: Asnjë hap prapa, të mbrojmë teatrin nga hajdutët e qeverisë!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, duke dalë kundër vendimit të qeverisë. Kryemadhi ka shkruar se opozita ka qenë që në fillim në mbështetje të artistëve, pavarësisht se ka shumë gjëra të cilat duhen kritikuar. Sipas lideres së LSI, aksioni opozitar do…

Luan Rama: Një falenderim dhe një këshillë për disa prokurorë…

Ditën e djeshme zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama me anë të një postimi dënoi rëndë mungesën e Arta Markut në procesin e Vetting-ut për pasurinë e saj, teksa ka bërë edhe një reagim sot. Rama ka shkruar se vazhdon t’i qëndrojë mendimit se ky veprim i Markut ishte mungesë përgjegjësie, teksa ka falenderuar të gjithë…

Petrit Vasili:40 goditje tërmeti, Teatri që nuk u rrëzua dhe qeveria që abortoi këlyshin e hajdutllëkut

Në mes të reagimeve për rezistimit të Tetrit Kombëtar ndaj lëkundjeve të forta që goditën Shqipërinë e Mesme sot, ka ardhur edhe ai i kreut të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Vasili ka shkruar se godina e teatrit u rezistoi plot 40 lëkundjeve, ndërsa Ministria e Bujqësisë u dorëzua duke plasaritur muret e saj.…

Viktor Tushaj, Ramës: I je afruar greminës, por nuk e sheh!

Deputeti i LSI-së, Viktor Tushaj akuzon kryeministrin Edi Rama se po sillet me arrogancë ndaj kërkesave të artistëve për të mos lejuar shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Tushaj shprehet se shpërfillja ndaj intelektualëve po e afron Edi Ramën drejt greminës. Më poshtë statusi i plotë: “Quò vadis o kryeministër! Kur nuk…

Mishi me salmonelë nga Brazili, Panariti: A është thyer embargo në Shqipëri?

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti thotë se për mishin me salmonelë nga Brazili kapur në Shqipëri duhet njoftuar Autoriteti Evropian i Ushqimit dhe shtron pyetjen nëse është thyer embargo. “Bllokimi i një ngarkese me mish importi nga Brazili për praninë e salmonelave, është jo vetëm parandalim i një kërcënimi shqiptar por edhe Evropian, i cili duhet…

Luan Rama: Vetingu si mejhane korrupsioni!

Reagimi i rradhës mbi vettingun e Prokurores së Përgjithshme Arta Marku ka ardhur nga zv. kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama. Përmes një statusi në Facebook, ai e quan mos paraqitjen e Arta Markut para Komisionit të Vettingut si arrogancë, mungesë respekti për institucionin e vetingut, frikë prej paaftësisë për t’u ballafaquar sepse…

Braimllari: Ky është dështimi më i madh i qeverisë “Rama”

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari deklaron se ajo që Edi Rama e cilëson si llogaridhënie për zgjidhjen e problemeve të qytetarëve është dështimi më i madh i qeverisë “Rama”. Në një reagim në rrjetet sociale, Braimllari shprehet se në vend të dhënie së llogarisë, Edi Rama i ka kthyer takimet në demonstrim arrogance…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al