6 destinacionet më pak të kushtueshme në Europë

Të gjithë duam të udhëtojmë, por jo të gjithë kemi mundësi për të shpenzuar shumë para. Por disa qytete na ofrojnë mundësinë që të udhëtojmë me pak shpenzime, ndërsa na ofrojnë shumë bukuri dhe çlodhje. Këto gjashtë qytete janë ndër më të mundshmet për buxhetet mesatare, duke ju ofruar shërbime më të lira. Tani mbetet…

Terapia e limonit, si të pastroni mëlçinë

Limoni është një prej produkteve më të mira që ka dhuruar natyra. Lejon që të ekuilibrohet pehashi i trupit si dhe luan një sërë rolesh të rëndësishme për organet e tjera. Mëlçia është një organ themelor për filtrimin e toksinave të pranishme në gjak. Mëlçia mundëson pastrimin, në sajë të antioksidantëve dhe vitaminës C. Për…

Çantat e shpinës më “in” të momentit për të rritur

Çantat janë një aksesor shumë i rëndësishëm për të plotësuar veshjen tonë. Gjithçka që ne mbajmë në duar merret në konsideratë. Mirëpo kombinimi natyral i një çante sikurse ato që mbanit në shkollën e mesme me veshjen tuaj aktuale është një ndër zgjedhjet më trendi të momentit. Në ju sugjerojmë 15 stilet e çantave të…

Endrit Braimllari: Vendi po përballet çdo ditë e më shumë me mungesën e sigurisë publike për shkak të papërgjegjshmërisë së një Kryeministri hajdut.

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama. Braimllari shprehet se Kryeministri i lidhur me krimin e organizuar e ka futur vendin në kolaps dhe në mungesë të sigurisë publike. Më poshtë statusi i plotë: Vendi po përballet çdo ditë e më shumë me mungesën e…

Vasili: Arta Marku e kapur nga Rama, mbylli dosjen e vëllait të ministrit

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili shkruan se kryeprokurorja Arta Marku është e kapur nga kryeministri Rama, i cili sipas tij ndërhyri për të mbyllur dosjen për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Postimi i Petrit Vasilit Kryeprokurorja e kapur nga Kryeministri, vetasgjësohet dhe nuk e procedon atë për gjoja ekspertizën e audiopërgjimit.…

Ja cilat janë 5 gabimet prindërore që duhet të shmangni

Rritja e një fëmije është një nga  sfidat më të vështira në jetë.  Ju duhet të siguroheni që fëmija juaj të kthehet në një maxhoren të pavarur që zotëron sjellje të denja në një shoqëri të zhvilluar dhe të moralshme. Shumica e prindërve të sotëm përpiqen më shumë seç duhet  dhe nuk e kuptojnë që…

Ja 10 minuta ushtrime në ditë, për të gjithë trupin!

Ja disa ushtrime të cilat sigurojnë një stërvitje totale të të gjithë trupit tuaj pa qenë nevoja të shpenzoni kohë edhe para në palestër. Nisini ato menjëherë duke i bërë përgjatë 60 sekondave secilin ushtrim! Me 15-20 sekonda pushim midis secilit ushtrim. Të paktën për 4 herë ne javë.…

Ja kush janë 10 aktoret më të bukura dhe më të paguara në Turqi

Hazal Kaya Hazal Kaya është e para në listën e aktoreve më të bukura turke.  Emri i saj i vërtetë është Leyla Hazal Kaya, emër mjaft i njohur në insdustrinë turke të filmit. Tuba Ünsal Tuba Ünsal, një aktore mjaft e njohur në Turqi, vjen e dyta në renditjen e më të bukurave në kinematografinë…

Cilat janë ushqimet e pasura me vitamina nga A-ja tek K-ja

Këshilla dhe informacione shumë të vlefshme që duhet t’i zbatoni edhe në praktikë. Vitamina A Ushqimet ku mund ta gjeni: Patatet e ëmbla, karrotat, spinaqi, drithërat e pasuruara. Përfitimet: Përmirëson shikimin, sistemin imunitar dhe sistemin riprodhues. Vitamina B1 (thiamina) Ushqimet ku mund ta gjeni: Krundet, drithërat e plotë, produktet e miellit, buka Përfitimet: Ndihmon organizmin…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al