Nasip Naço: Deputetët e PS i kishin të dyja këmbët në një këpucë, në këpucën e kryeministrit dhe ndaj votuan me kokën ulur ligjin për teatrin

Intervista e Deputetit të LSI-së Nasip Naço për Fax News Naço çfarë ka ndodhur në seancën e Kuvendit? Kryetari i Kuvendit, apo sekretariati teknik i ka të gjitha mundësitë për të parë qoftë dhe me pamje filmike, sepse ai që vuri dorën dhe votoi në emër të z. Tavo ka qenë dikush tjetër. Nuk ka…

Petrit Vasili: Zero negociata me PS për ligjin për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve

Intervista e Kreut të Grupit Parlametar të LSI-së, Petrit Vasili për Ora News Si mund të gjendet zgjidhja përballë një situate të tillë? Zgjidhja përpara kësaj situate është që Reforma në Drejtësi të mos zbatohet më sikur është zbatuar deri më tash, me një qëllim dhe me një objektiv dhe me një strategji të vetme që ka qenë dhe mbetet kapja e drejtësisë nga maxhoranca por zbatimi i asaj kushtetute dhe…

Edmond Panariti: Balla, publiko videosekuencat e plota

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti me anë të një postimi ka reaguar pas publikimit të videos nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ku ky i fundit e akuzonte se ka ndryshuar kartat e Tavos me atë të Bitrit. Panariti i ka bërë thirrje Ballës të publikojë videosekuencat e plota që ka, teksa…

Vasili: Epidemi hajdutësh në sytë e shqiptarëve dhe në krye të qeverisë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër përmes një postimi në Facebook, ku shkruan se hajdutët e votave refuzojnë e pengojnë rivotimin e ligjit për teatrin dhe vulosin manipulimin mu në mes të Parlamentit të votimit të ligjit për teatrin. Më poshtë statusi i plotë: Epidemi hajdutërie votash në parlament. Hajdutët…

Dieta në çift, është më e lehtë të humbësh peshë

Të ndash regjimin ushqimor me partnerin është një zgjedhje fituese. Tani është koha që në plan të parë janë rrobat e banjos: para se të vishni sërish bikini, është koha që të hiqni ca kile të tepërta. Misioni nuk është i pamundur, me kusht që ju të angazhoheni plotësisht dhe të luani të gjitha kartat…

9 super modele flokësh që mund t’i realizoni vetëm me karfica

E kujt mund t’i shkonte mendja se vetëm me disa karfica mund të eksploroni disa modele flokësh.  Nëse ju është mërzitur stili i zakonshëm i flokëve hidhuni një sy këtyre modeleve të thjeshta dhe të bukura flokësh të kapura me karfica. 1.Flokë të valëzuar të kapura me karfica anash Për të realizuar këtë model në…

Me kamomil dhe vaj ulliri, receta kuruese në 20 minuta për hemorroidet

Hemorroidet janë “jastëkë” të indeve, që normalisht ndodhen në arteriet e brendshme të rektumit: puna e tyre është të rregullojnë terminencën, ënjtjen ose deflatimin sipas nevojës. Kështu që termi është përdorur në mënyrë të pahijshme për të përcaktuar sëmundjen që ndodh kur venat hemorroidale fryhen dhe shtrihen tej mase duke i rritur varietetet. Rezulton se…

Ndërruan kartën e Bitrit me të Tavos? Braimllari: Intrigë e Rilindjes

Sekretariati për Procedurat dhe Votimet në Kuvend shqyrtoi dhe më pas rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të anuluar votimin për Teatrin gjatë seancës së kaluar. Sipas Sekretariatit duke iu referuar pamjeve, karta e votimit e deputetit Robert Bitri është zëvendësuar me kartën e Vangjel Tavos nga dy deputetët e LSI Endrit Braimllari dhe Edmond Panariti…

Panariti: Spekulim dhe mashtrim mjeran përmendja e emrit tim

Pas akuzave se dy deputetët që i ndërruan kartën deputetit Robert Bitri, i cili votoi në vend të Vangjel Tavos në seancën e së enjtes për teatrin, janë Edmond Panariti dhe Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook Panariti ku  e mohon në mënyrë kategorike dhe thotë se ky është një…

Kejdi Mehmetaj: Rilindasi i vonuar, alias Robert Bitri …

Kejdi Mehmetaj, deputetja e LSI sulmon ashpër kolegun e saj Robert Bitri i cili së fundmi është distancuar nga LSI në mënyrën e të bërit opozitë duke votuar si i pavarur. “Nuk kishte se si të mos bëhej sërish protagonist i shëmtisë së maxhorancës në përpjekjen për të prishur teatrin, edhe rilindasi më i ri…

Nasip Naço: Maxhoranca po pengon ngritjen e institucioneve te drejtësisë. Ata nuk duan që Reforma të eci përpara

Deklarata për media e deputetit të LSI-së, Nasip Naço Dalja ime në këtë moment ka të bëjë me faktin e mungesës së deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në sallën e Kuvendit, ku u shpjegua qartë nga Kryetari i Grupit Parlamentar, por do të doja që nëpërmjet jush të marrin dhe  një mesazh qytetarët. Mungesa…

Si të përgatisni panna cotta sipas recetës klasike

Përbërësit për një tavë drejtkëndëshe 24×10 cm, ose për 10-12 forma të vogla: ● 500 ml qumësht me yndyrë ● 500 ml pana● 1 limon organik ● 150 g sheqer ● 14 g fletë xhelatinë për ëmbëlsira (janë 7 fletë x 2g secila)  ● 70 g sheqer Përgatitja: Fletët e xhelatinës i vëmë të hidratohen…

9 rregulla për veshjen në këtë valë të nxehti

Kur temperaturat vetëm rriten, ajo që duhet të bëni është të përzgjidhni me kujdes veshjen tuaj, edhe në fundjavë. Ju rendisim nëntë rregulla që duhet të kini parasysh për t’u ndier rehat dhe të bukura, pavarësisht të nxehtit. Vetëm se një veshje është në përputhje me motin nuk do të thotë se mund ta vishni…

Petrit Vasili: Vota u tjetërsua në mënyrën më të turpshme në Parlament

Fjala e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në Kuvend. Çdo standard i funksionimit ka rënë. Është vijimësi i të njëjtit standard, i cili i hoqi mundësinë dy javë më parë opozitës që të vazhdonte të fliste. Në përputhje me Rregulloren, kërkesa jonë për shkak të kësaj séance që është kërkuar pikërisht nga…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al