Vasili: Kuvendi një kooperativë e qeverisë, të anullohet votimi për Teatrin

Kërkesa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për anullimin e votimit të ligjit për Teatrin, është rrëzuar nga Sekretariati për Procedurat dhe Votimet, pranë Kuvendit të Shqipërisë. Por për Petrit Vasilin, maxhoranca e katandisi kuvendin si kooperativë të qeverisë. Kreu i deputetëve të LSI-së në kuvend, shkruan në një reagim në facebook se rivotimi i ligjit…

Blerina Bombaj: Lista “e zezë” e ushqimeve që nuk duhet të konsumoni

Dietologia Blerina Bombaj ka përgatitur një listë të ushqimeve që mund të konsumoni dhe një me ushqimet që duhen evituar nëse doni të humbisni peshë. Më poshtë lista me ushqimet që janë me “të zezë” (të palejuara): Nga ushqimet që përmbajnë proteina: pançeta, sallami, salsiçet, mishi me dhjamë, të brendshmet. Nga frutat dhe zarzavatet: patatet…

8 gjëra që me siguri nuk i keni ditur për Gjibraltarin

Gjibraltari, apo “Kepi i Tarikut”, është territor britanik, i cili ndan Spanjën me Marokun, ndërsa pjesët tjera janë të rrethuara nga Deti Mesdhe dhe Oqeani Atlantik. Gjibraltari ka vetëm 29 kilometra rrugë. Ekzistojnë vetëm dy destinacione: Tuvalu dhe Ishulli i Kokosit (ka më pak zhavorr). Automjetet lëvizin në anën e djathtë, për dallim nga Britania…

E kush mund t’i japë jetë buzëqeshjes më shumë se fëmijët? (FOTO)

Ne gjithmonë kemi nevojë për buzëqeshje, e kush mund t’i japë jetë buzëqeshjes më shumë se fëmijët? Fëmijët janë shumë argëtues dhe koha që njeriu kalon me fëmijët mund të kthejë krejtësisht në anën pozitive gjendjen emocionale të tij. Në çdo moment të kaluar me ta mund të shkrepni fotografi të cilat mbesin kujtim për…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Këto shenja tregojnë se keni mungesë të theksuar të vitaminës D

Një nga detajet që nuk duhet të neglizhojmë lidhur me shëndetin e trupit tonë, është mungesa e vitaminës D. Rreth 50% e popullsisë në nivel botëror, rrezikon seriozisht nga mungesa e kësaj vitamine. Mungesa e vitaminës D sjell një sërë pasojash për shëndetin, si atë fizik edhe mendor.. Kësisoj këshillohet të konsumohet peshk salmon, vezë, mëlçi,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al