“Mbyllën Komisionin pasi Arta Marku u gjend në vështirësi”,Silva Caka: Ramën e ka kapur frika

Deklarata për media e Deputetes së LSI-së, Silva Caka Sot në prezencë të medias dhe të gjithë qytetarëve shqiptar mazhoranca me gjithë arrogancën që e karakterizon, ashtu siç zgjodhi jashtë çdo parashikimi ligjor dhe kushtetues prokuroren e përgjithshme të përkohshme, ashtu zgjodhi ta shpëtonte dhe nga pyetjet e deputetetëve të komisionit të ligjeve. Duke shkelur…

Nora Malaj: Keq qeverisja dhe frika nga transparenca!

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Është rast i përsëritur që ministrat e linjës apo institucionet e thirrura në komisione nuk vijnë të përballen me situatën , në të cilën janë marr peng! Më poshtë statusi i plotë: Keq qeverisja dhe frika nga transparenca! Është…

Deklarata e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili për padinë ndaj kryeministrit

Kjo është një nismë e përbashkët e jona. Është për të ndarë qartë prokurorinë, para së cilës janë të barabartë të gjithë shqiptarët nga prokuroria paralele e kryeministrit. Pasi ky kallëzim sot vë pëpara opinionit publik shumë qartë, që në Shqipëri funksionojnë dy prokurori. Kjo prokurori në të cilën ne kemi ardhur këtë që të…

Gjosha: I gjithë vendi duket sikur është përfshirë nga një kolaps total, ku asgjë nuk funksionon më dhe ku shpresat shuhen çdo ditë.

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha e ka cilësuar kaotike situatën ekonomike ku ndodhet Shqipëria.  Gjosha shkruan se qytetarët shqiptarë po përballen me vështirësi të mëdha ekonomike dhe se institucionet e vendit kanë ngrirë. “Duket se depresioni qeveritar tashmë ka mbërthyer gjithë shoqërinë. Kjo është dhimbja më e madhe e këtij kombi por që kërkon kurajo,…

Shezai Rrokaj: Ja pse duhet një Qeveri Stabiliteti me bazë të gjerë.

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se  paralizimi i institucioneve kushtetuese për shkak të reformës në drejtësi, mosndëshkimi i peshqve të mëdhenj, varfëria ekstreme në vend, mungesa e investimeve të huaja, përqendrimi i parave në duart e oligarkëve, braktisja e vendit dhe mungesa e dialogut politik…

Ja pse nuk duhet të pini ujë gjatë ushqimit…

Pirja e ujit para dhe gjatë ushqimit është shprehi që e kanë shumë njerëz. Zbulimet e reja tregojnë se pijrja e ujit gjatë ngrënies bën më shumë dëm sesa dobi. Dietologia Robin Joukilis, në librin e saj “Go with your gut” (Ecni me lukthin tuaj) pretendon se kjo shprehi dëmton tretjen dhe thithjen e materieve…

Makarona me fistekë

Përbërësit: 350 g makarona 100 g kaçkavall (gorgonzolë) Një dardhë e madhe Një lugë fistekë të bluar Një lugë majdanoz Një lugë lëng limon 30 g gjalpë 10 g sheqer (sipas dëshirës), kripë dhe piper Përgatitja: Hiqeni koren nga kaçkavalli dhe shtrydheni. Dardhën qërojeni, hiqjani farat dhe shtrydhni dhe qitni lëngun e limonit. Gjalpin shkrijeni…

Braimllari: Mungon siguria publike dhe punësimi, kryeministri shkatërroi biznesin në vend

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me situtatën në të cilën ndodhet vendi. Duke i’u referuar largimit të të rinjve nga Shqipëria, deputeti i LSI-së shprehet se kjo vjenë si pasojë e keq qeverisjes dhe favorizimit të oligarkëve. Në një kohë që…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al