Panariti: Narkovaluta e narkotrafikut qeveritar po shkreton Shqipërinë

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti ka reaguar pas publikimit të raportit të Italisë për trafikun e drogës. “Si narkovaluta e narkotrafikut, po e shkreton vendin! Raporti Italian mbi narkotrafikun shqiptar, dëshmon për dramen që po luhet mbi shpinën e shoqërise”, shkruan Panariti në një postim në rrjetet sociale. “Ndryshimi i ketij modeli, qeverisjeje, është emergjencë…

Floida Kërpaçi: Kryeministri e ka kthyer Shqipërinë në vendin që transporton sasitë më të mëdha të kanabisit dhe drogave të forta me destinacion Italinë dhe Evropën!

Reagimi i radhës për raportin e shërbimeve Italiane të Antidrogës, ka ardhur nga deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi, e cila shprehet se kryeministri është kryetrafikanti që drejton dhe orienton secilën nga këto operacione kriminale që po dëmtojnë jetën e të ardhmen e qytetarëve tanë, për të cilën prokuroria duhet të reagojë dhe ta thërrasi atë…

Bota e fotografuar nga qielli! (FOTO)

Ekspozita e një prej fotografëve më të famshëm amerikan, Scott Mead u hap në fillim të këtij viti në galerinë Hamiltons. Në të janë të ekspozuara foto që ai ka bërë mbi re gjatë udhëtimeve të tij në destinacione të ndryshme. Ndërsa një përmbledhje e plotë me të gjithë fotot e tij është botuar në librin…

Monika Kryemadhi: Raport tronditës për trafikimin e drogës në Shqipëri. Rama po shkatërron rininë dhe të ardhmen

Deklarata për media e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi Raporti tronditës i Drejtorisë së Antidrogës Italiane demaskon përfundimisht qeverinë shqiptare dhe ndërkombëtarët që heshtën. Ja çfarë paraqet shumë qartë raporti: 1.”Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të kanabisit që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane’. Vetëm në vitin…

Përparim Spahiu: Raport skandaloz nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali.

Nga Përparim Spahiu Raport skandaloz nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali. Për vitin 2017 Importet e marijuanës në Itali janë rritur ndjeshëm duke arritur në vitin 2017 në një rekord të konfiskimeve, mbi 90 ton nga rreth 41 tonë që ishin në vitin 2016. Shqiptarët zënë vendin e parë në rrjetet kriminale…

Vasili: Antidroga italiane demaskon drogë-shtetin dhe ndërkombëtarët që heshtën

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka ngritur alarmin se vendi është në rrezik të rrënimit. Duke ju referuar Raportit të Antidrogës Italiane, Vasili shkruan se aty përcaktohet se Shqipëria po drejtohet nga një drogë-shtet, por nga ana tjetër Vasili shton se mbi këtë alarm, ndërkombëtarët heshtën dhe vijojnë të heshtin. ”Këto janë…

NASA publikon fotografi të rërës së kaltër në Mars (FOTO)

Agjencia Hapësinore e SHBA ka postuar një figurë që tregon një formim të rërës blu të pazakontë në Planetin e Kuq. Marsi nuk është pa arsye i quajtur si Planeti i Kuq . Të gjitha fotografitë tregojnë rolin dhe sipërfaqen e planetit në hije të ndryshme të kuqe. I pazakontë është një regjistrim i kohëve të…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Endrit Braimllari: Kryeministri trafikant i ka nxirë imazhin Shqipërisë në Europë, duke e bërë lajmin kryesor për trafikimin e lëndëve narkotike dhe drogërave forta

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të kanabisit që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane’. “Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e cila sapo ka publikuar ‘Raportin Vjetor’ në…

SALLATË ME BULLGUR

Përbërësit • ½ kupë bullgur • 1 kupë ujë • 1 domate mesatare • 1 spec i freskët i kuq (opsional) • 1 rrepë (opsionale) • 30 g djath i bardhë (opsional) • ¼ – ½ tufë majdanozi • 1 lugë gjelle (tbs) fara luledielli • 1-2 lugë gjelle (tbs) lëng limoni, në varësi të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al