Vasili: NATO dhe Integrimi i Shqipërisë të rrezikuar seriozisht për shkak papërgjegjshmërisë së qeverisë.

Intervista e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili për Fax News Z.Vasili cili është komenti juaj në lidhje me deklarimet e kryeministrit  për buxhetin për NATO-n? Pak javë më parë, kryeministri deklaroi medias gjermane NTV, kolegëve tuaj në Gjermani që Shqipëria plotësuan dhe paguan 2% të GDP-së për NATO-n. Kjo është një gënjeshtër…

Petrit Vasili: A gënjeu sërish Edi Rama për shpenzimet për NATO-n?

Samiti i NATO-s në Bruksel, mbërtheu për disa ditë politikën europiane. Kreu i deputetëve të LSI-së në Kuvend, Petrit Vasili, shtron pyetjen nëse kryeministri Edi Rama gënjeu për shpenzimet e Shqipërisë ndaj NATO-s. Në një status në facebook, Petrit Vasili rikujton se Rama gënjeu në prill kur u pyet nga një media gjermane nëse Shqipëria…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al