Monika Kryemadhi: Ndarja nga jeta e aktorit Fadil Hasa është një lajm i trishtë, është kumt dhembjeje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të njohur Fadil Hasa. “Duke qenë pranë familjes dhe të afërmve të Fadil Hasës në këto momente dhembjeje, iu shpreh atyre ngushëllimet dhe gjithë solidaritetin e LSI-së, por edhe nderimin dhe mirënjohjen për emrin dhe veprën e tij; Faleminderit Fadil për gjithë…

Përparim Spahiu: Asnjë habi për lajmin e sotëm që Tirana renditet si kryeqyteti i pestë më i shtrenjtë në Evropë.

Pas raportit të publikuar nga “Numbeo” për sa i përket përballimit të blerjes së një apartamenti në gjashtë mujorin e parë të 2018-s, ku Tirana renditet e 5 si një nga kryeqytetet më të shtrenjta, vjen reagimi i deputetit të LSI-së,Përparim Spahiu. “S’ka si të ndodhi ndryshe kur droga dhe të ardhurat prej saj janë…

Gentian Çala: Dimri i vetmisë së madhe

Nga Gentian Çala. DIMRI I VETMISË SË MADHE Vjeshta e ardhshme politike duket të jetë mjaft e vështirë për Kryeministrin dhe mazhorancën pasi në shumë aspekte dështimi është mjaft i prekshëm dhe pakënaqësia në rritje. Dështimi në procesin e integrimit në tentimin e përsëritur të qeverisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit, ishte një goditje…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al