Monika Kryemadhi: Fjalët e bukura nuk të çojnë gjëkundi, aq më pak në BE!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të Edi Ramës lidhur me procesin e integrimit, në prani të komisionerit, Johannes Hann. Kryemadhi shprehet se ajo që Edi Rama e prezantoi sot si reforma, është strategjia e ish-ministres Klajda Gjosha, kërkesat e saj nuk u plotësuan asnjëherë nga Edi Rama. “E gjithë strategjia që…

Hahn në Shqipëri, reagon Gjosha: Show i rradhës për negociatat imagjinare vazhdon të rëndoj mbi vendin tonë dhe të ardhmen tonë europiane

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar ashpër në lidhje me takimin e komisionerit Hahn me kryeministrin Rama. Gjosha është shprehur se si zakonisht qeveria tregoi edhe një herë që në vend të punës, ajo që di të bëj më mirë është propaganda, shpenzimet për fasadë dhe përbuzja ndaj realitetit të hidhur me të cilin…

Reshje të dendura, Eriona Bixha denoncon: Tirana ka nevojë për punime me standarte, jo për ato që shiu i verës ua nxjerr bojën

Sekretarja Organizative e LSI dhe njëkohësisht edhe këshilltarja në Bashkinë e Tiranës, Eriona Bixha me anë të të një postimi ka denoncuar përmbytjen e kryeqytetit pas reshjeve që pushtuan vendin pasditen e sotme. Sipas Bixhës, Tirana ka nevojë për punime të standarteve të larta dhe jo për ato punime që edhe shiu i verës u…

Braimllari: Edi Rama është rrezik kombëtar për Shqipërinë

Intervista e Deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari për emisionin 7 pa 5 në Vizion Plus. Nuk shihni asnjë mundësi bashkëpunimi, bashkimi votash për  hir jo të bashkëqeverisjes së dikurshme po as edhe të këtij që konsiderohet shpesh për hir të së mirës së popullit por për të treguar se ju jeni konstruktiv, për të treguar…

Hahn në Tiranë, Vasili: Ta nisë “screeningun” nga paratë e pista

Eurokomisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn, vjen këtë pasdite në Tiranë.Por kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thotë se BE-ja nuk flet kurrë për paratë e pista dhe për këtë duhet të flasë Hahn në takimin me kreun e qeverisë. Në një postim në facebook, Vasili thotë se BE-ja në Bruksel flet shumë pak…

Spahiu:Një tjetër investitor i huaj, kompania gjermane Meggle, largohet nga Shqipëria.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me largimin e investitorëve të huaj nga Shqipëria. Duke i’u referuar kompanisë gjermane Meggle dhe rastit të mëparshëm të Sheratonit, Spahiu thekson faktin se investitorët e huaj i kushtojnë shumë vëmendje lajmeve në vend, gjë e…

Shezai Rrokaj: Rruga e Lumit të Vlorës, një kalvar mundimi për banorët e këtyre zonave që të kujton ‘Poemën e Mjerimit’ të Migjenit.

Shezai Rrokaj. Projekti “Rehabilitimi i Rrugës së Lumit të Vlorës” financohet nga Fondi Saudit për Zhvillim dhe parashikon ndërtimin e rrugës që fillon nga by-pass-i i Vlorës – Ura e Peshkëpisë, Ura e Laskos-Qeparo si dhe degëzimi Ura e Peshkëpisë – Selenicë – superstrada Levan – Tepelenë. Rruga ka një gjatësi prej 94 km. Ky…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al