Petrit Vasili: Pazari i rëndomtë i Rilindjes me reformën në drejtësi

Maxhoranca e shtyu ligjin për shkollën e magjistraturës për në seancën e fundit të Kuvendit por Petrit Vasili, duke mos marrë parasysh kërkesat e opozitës. Vasili shkruan në facebook se qeveria e propozoi ligjin që i jepte Kuvendit të vendoste për Shkollën e Magjistraturës me 2 vite, por në komision e votoi për të kaluar…

Intervista/ Kërpaçi: Çmontim i sistemit qeveritar klientelist që po mban peng vendin duke mos luftuar krimin e korrupsionin

Kërpaçi: Çmontim i sistemit qeveritar klientelist që po mban peng vendin duke mos luftuar krimin e korrupsionin Intervistoi: Aida Topalli Kryetarja e LRI-së, njëkohësisht deputete e LSI-së, Floida Kërpaçi në një intervistë për “Standard” foli rreth ngjarjeve të fundit, siç është ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar, mos hapja e negociatave, largimi në masë i…

Luan Rama: Minjtë janë ringjallur!…

Fjala në Kuvend e deputetit të LSI-së, Luan Rama Minjtë janë ringjallur!… Disa syresh i kam parë shumë vite më parë. Ndonjë edhe e kam njohur, po pavarësisht faktit në i kam njohur apo jo, të gjithë kishin diçka të ngjashme; përbashkuese dhe identifikuese po aq në raport me të tjerët. Kishin “Bllokun”, prej, edhe…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al