Vasili: Paprekshmëria e kufijve dhe e bashkëjetesës mes etnive e bëjnë të fortë dhe unike Kosovën.

Intervista e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili për Fax News. Do doja një koment tuajin mbi çështjen e Kosovës, mbi këtë debat që harxhoi shumë energji por që duket që pak nga pak po fashitet  duke pare dhe reagimin kundër të politikës së Kosovës. Dhe një koment do doja dhe nga ju për këtë heshtje në Tiranë mbi këtë tezë..…

Vasili: Qeveri e lodhur, ndërtoi 10 km rrugë në vit

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan në një status në facebook, se qeveria e lodhur ka ndërtuar vetëm 10 km rrugë gjatë periudhës janar-prill. ”Do dëgjoni dhe që janë 10 km kaq të bukura, me një standart kaq të lartë, kaq të mrekullueshme sa që nuk i keni parë kurrë në jetë…

Monika Kryemadhi: Visare të natyrës, që fatmirësisht po i zbulojmë e vlerësojmë hap pas hapi.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndodhet në Kosovë, ku me anë të një video-je të postuar në Facebook shihet në malin e Sharrit, një vend përrallor. ” Mirëmëngjes nga lartësitë e malit të Sharrit, në Prevallë, Kosovë, mbi 1590 metra mbi nivelin e detit, vend i mahnitshëm, ashtu si shumë zona, troje, pyje, lumenj të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al