Nje makine me emigrante eshte perfshire ne nje aksident ne Greqi, ku per pasoje 1 person ka humbur jeten dhe 8 jane plagosur. Ngjarja e rende ndodhi prane Komotinise, ne Rrugen Egnatia.

Mjeti i perfshire ne aksident drejtohej nga trafikante, te cilet po udhetonin drejt Selanikut. Mesohet se emigrantet jane te moshave 17-30 vjec.