Vdes në moshën 83-vjeçare komediani dhe aktori Roy Hudd.

Ka qenë menaxheri i tij që ka bërë një njoftim për ndarjen nga jeta të aktorit:’Jemi shumë të prekur të njoftojmë vdekjen e shumë të dashurit dhe të mrekullueshmit, aktorit të talentuar Roy Hudd OBE.

Pas një sëmundjeje të shkurtër, Roy ndërroi jetë në paqe pasditen e së dielës 15 mars, me gruan e tij në krah. Familja kërkon të ruhet privatësia në këtë moment të trishtuar për ta’.