Një 32-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e  policisë italiane. Shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur, rezultonte i dënuar në shtetin fqinj për 30 grabitje gjatë viteve 2008 dhe 2012.

Mediat italiane shkruajnë se 32-vjeçari gjatë kontrollit të policisë  tregoi dokumente fallso, po pavarërisht përpjekjeve të tij nuk arriti t’i shpëtojë hekurave.

Ndërkohë policia është vënë në kërkim të bashkëpunëtorit tjetër, një 35-vjeçar rumun.