Gaetano Doçi: Qeveria nuk duhet ne asnjë mënyrë të mbante qëndrim kundër ndaj një aleati që e ka mbështetur kombin tonë në nevoja substanciale për vazhdimësinë dhe prosperitetin e tij

Sekretari i Burimeve njerëzore të LRI-së, Gaetano Doçi ka reaguar mbi votimin e qeverisë shqiptare kundër Rezolutës së dorëzuar për votim në OKB nga ana e SHBA-së. Doçi tha se në asnjë mënyrë qeveria nuk duhet të mbante qëndrim kundër ndaj një aleati që e ka mbështetur kombin tonë në substanciale për vazhdimësinë dhe prosperitetin…

Shoqata Vatra: Të zhgënjyer nga votimi i qeverisë shqiptare në OKB

Shoqata e shqiptarëve të Amerikës “Vatra” me anë të një deklarate ka shpjeguar qëndrimin që mban shoqata ndaj votimit të qeverisë shqiptare në mbledhjen e OKB-së. Presidenti i shoqatës, Dritan Mishto është shprehur se ka ngelur i zhgënjyer nga votimi kundër i qeverisë së Republikës së Shqipërisë për rezoltën e paraqitur nga SHBA në OKB.…

Luan Rama: Nuk jam dakort me ju zonja Kryemadhi

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka reaguar duke kundërshtuar fjalët e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi ku kjo e fundit në deklaratat publike është shprehur se nuk kemi asgjë kundër Arta Markut. Z. Rama në status ka theksuar se Arta Marku u bë pjesë e…

Nora Malaj: Vota e shqiptarëve në OKB, në drejtimin e gabuar

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar votën e Shqipërisë në mbledhjen e OKB-së mbi Jerusalemin. Sipas znj. Malaj kjo votë është dërguar në drejtimin e gabuar dhe ka cilësuar ministrin Bushatin si një person që nuk dallon dot mitin nga fakti. Më poshtë keni…

Klajda Gjosha: Shqipëria dhe shqiptarët në fakt nuk kanë votuar kundër SHBA-së, është vetëm qeveria ajo që mbart sot këtë votë të rëndë mbi supe

Deputetja e LSI, Klajda në një konferencë të dhënë pak minuta më parë nga Selia e LSI, është shprehur se votimi i Shqipërisë dje për rezolutën e OKB-së mbi statusin e Jeruzalemit ishte në mënyrë demonstrative një votë kundër aleatit më të rëndësishëm të Shqipërisë dhe shqiptarëve, një votë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Më…

Përparim Spahiu: Po si ka mundësi që nuk dëgjohet e nuk meret parasysh çfarë kërkon aleati më i madh e më i dashur i shqiptarëve…

Deputeti i LSI,Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet për përfaqësuesit e qeverisë se  përfundimisht duhet t’ju bëhet testi antidoping përpara çdo vendimarrje pasi, nuk janë vetëm trafikantë por dhe përdorues të drogēs Më poshtë reagimi i plotë: Po si ka mundësi që nuk dëgjohet e nuk meret parasysh…

Erisa Xhixho: Qëndrimi i shprehur i Shqipërisë gjatë votimit të rezolutës për njohjen e Jeruzalemit në OKB, është edhe një herë simptomë e mungesës së aftësive diplomatike të leadershipit në detyrë

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria aktule po tregon paaftësi të theksuar për të mbajtur pozita të ekuilibruara, për tu bërë urë lidhese ndërmjet miqve tanë, dhe këto qëndrime politike vënë në rrezik të theksuar vijueshmërinë e mardhënieve tona me…

Petrit Vasili: A ka turp kryeministri në raport me Amerikën?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili  ka reaguar me anë të një statusi në Facebook duke u shprehur se Kryministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur për të kapur drejtësinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit. Më poshtë postimi i plotë: A ka turp kryeministri në raport me Amerikën? Kryministri…

Luan Rama: OKB/ Shqipëria votoi kundër SHBA-së

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi votimin e kryer nga Shqipëria në mbledhjen e OKB-së. Sipas z. Rama Shqipëria ka votuar kundër SHBA-së, duke e cilësuar këtë veprim si mungesë koordinimi nga ana jonë. Më poshtë keni statusin e plotë: OKB – Shqipëria…

Klajda Gjosha: Vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin e qytetarëve shqiptarë!

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi votimin e kryer sot në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Sipas znj. Gjosha vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, por ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin…

Petrit Vasili: Vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë pronë të sajën

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar për votën që Shqipëria ka dhënë në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Z. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë…

Sulejman Mato: Dëshiroj të sensibilizoj opinionin se gratë si Monika i duhen sot më shumë se kurrë Shqipërisë.

Nga Sulejman Mato Para një viti kam shkruar një ese po në këtë gazetë dhe po në rubrikën “Opinion” me titullin “Fenomeni Blushi”. Ishte një çast kur Blushi brenda partisë së vet ngrihej në parlament dhe sfidonte me forcë drejtimin e saj, madje në një rast, duke iu drejtuar Taulant Ballës, kryetarit të grupit të…

Monika Kryemadhi:Edi Rama është i vetmi përgjegjës i cili nuk ka dashur dhe ka sabotuar çdo moment Reformën në Drejtësi.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Byrosë së Hetimit u shpreh se do të ndiqen të gjitha hapat e nevojshme që shqiptarët  të kenë një sistem drejtësie. Më poshtë deklarata e plotë; Deputetët në Kuvendin e Shqipërisë kanë bërë një betim ku betohen se do të…

Monika Kryemadhi: Kushtetuta dhe shteti i së drejtës në rrezik. Militarizmi i Parlamentit me qëllim për të asgjësuar Parlamentin e për ta kthyer në një vegël qorre të Kryeministrit

Kryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z.Donald Lu. Kryetarja e LSI-së Kryemadhi në takimin me Ambasadorin e SHBA z.Donald Lu theksoi që në fillim se procesi i zgjedhjes se kryeprokurorit ishte antikushtetues. “Ishte një proces i një anshëm i…

Liard Saliasi: Opozita nuk do ta lejojë këtë vend të rri në duart e gabuara dhe drejtimi këtij vendi të shkojë drejt humnerës

Kryetarja jonë i dha shpresë këtij vendi që narkomani i këtij shteti ta dijë që ka dhe një opozitë të fortë përballë tij. Opozita që nuk do ta lejoj këtë vend të rri në duart e gabuara dhe drejtimi këtij vendi të shkojë drejt humnerës. Tani është rradha jonë që ne ti tregojmë vendin këtij…

Përparim Spahiu: “Të konçensionojmë edhe jetën!”

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria, edhe pse mandatin e ka 4-vjeçar, sërish jep konçesione sikur do të qeverisë vendin përjetësisht Më poshtë postimi i plotë: Të konçesionojmë edhe jetën!!! Sëfundmi qeveria po koncesionon trashëgiminë kulturore për 20 vjet, nëpërmjet skemës së famshme…

Mario Këputa: Të kam falur se dje isha aty për veten time!

Pas Ana Azizaj një tjetër aktivist i LRI-së ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundrejt dhunës së ushtruar ditën e djeshme nga policia. Mario Këputa është shprehur në status se e ka falur policin që e ka goditur dje, sepse ai atje ndodhej në protestë për vete, për motrat e tij, për…

Ana Azizaj: Të kam falur!

Aktivistja e LRI-së, Ana Azizaj me anë të një statusi në Facebook i është drejtuar njërës prej policeve e cila e goditur ditën e djeshme gjatë protestës. Azizaj është shprehur se e ka falur policen, sepse nuk e ka goditur ajo dje, por urdhri i dhënë nga shefi i saj. Më poshtë keni statusin e…

Sara Lleshi: Unë dje isha Floida, isha Kejdi

Sekretarja Organizative e Lëvizjes Rinore për Integrim, Sara Lleshi ka reaguar mbi dhunën e ushtruar ditën e djeshme mbi deputetet e LSI-së nëpërmjet një statusi në Facebook. Lleshi është shprehur ndër të tjera duke thënë se: “Unë dje isha Floida, isha Kejdi.” Më poshtë keni statusin e plotë: Une diten e djeshme isha Floida ,…

Monika Kryemadhi me të rinjtë: Do ia dalim për Shqipërinë

Pak më parë kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka postuar në Facebook një foto ku shfaqet me të rinjtë e LRI-së. Znj. Kryemadhi ka shkruar mbi foto se do të luftojnë dhe do të ia dalin të gjithë bashkë për Shqipërinë. Më poshtë keni statusin e plotë: Me të drejtën e Zotit,…

Endrit Braimllari: Nuk ka falangë krimi që na ndalon. Beteja sapo ka nisur

Policia e Tiranës njoftoi sot se në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës ka nisur procedim penal për 10 deputetët. Deputetët e proceduar penalisht janë 6 të PD dhe 4 të LSI-së, përfshirë dhe kryetaren e kësaj partie Monika Kryemadhi. Mes politikanëve që janë proceduar penalisht është dhe Sekretari i Përgjithshëm dhe deputeti i LSI-së, Endrit…

Kejdi Mehmetaj: Letra dërguar sot Ambasadorëve Lu dhe Vlahutin

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka publikuar më anë të një statusi në Facebook një letër drejt ambasadorit të SHBA Donald Lu dhe ambasadores së BE-së Romana Vlahutin. Z. Mehmetaj në letrën e saj ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga ambasadorët në fjalë dhe duke  theksuar edhe njëherë se nuk ka pse…

Shezai Rrokaj: SHBA dhe BE konfirmuan se zgjedhjet u blenë me paratë e drogës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi qëndrimin e ndërkombëtarëve për protestën e opozitës dje. Z. Rrokaj ndër të tjera tha se SHBA dhe BE konfirmuan se zgjedhjet u blenë me paratë e drogës. Më poshtë keni statusin e plotë: Sot edhe institucionet ndërkombëtare si Interpoli,…

Ja me kë e ka nisur ditën e sotme Monika Kryemadhi…

Një ditë pas protestës kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zgjedhur ta nis ditën me të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim.Në këtë takim nuk ka munguar edhe deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi. Kryemadhi shprehet se të rinjtë e LRI-së janë frymëzimi i saj. “Çdo ditë nis më bukur kur takon të rinjtë e LRI-së!  Janë…

Petrit Vasili: Dje u zgjodh një drejtoreshë e qeverisë, Rama për ta poshtëruar i dha kryeprokurores 69 vota, as sa një ministre.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së , Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se krimi fitoi reforma humbi,tani fjalën e ka populli. Më poshtë postimi i plotë: Dje u zgjodh një drejtoreshë e qeverisë, Rama për ta poshtëruar i dha kryeprokurores 69 vota, as sa një ministre. Reforma…

Përparim Spahiu: Janë totalisht të pa aftë të bëjnë ekonomi, totalisht të kapur nga ata që i financuan në zgjedhje, totalisht të pa aftë të tatojnë fitimet.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook është shprehur se në kryeqytet, në vitin 2015, familjarët paguan për taksën e pronës vetëm 125 mijë euro, ndërsa deri në vitin 2020 pritet që familjarët e kryeqytetit të paguajnë 6.4 milionë euro në vit, ose 50 herë më shumë. Më poshtë…

Klajda Gjosha:Dënojmë dhunën e ushtruar ndaj grave dhe vajzave, dënojmë dhunën e ushtruar ndaj deputetes Kejdi Mehmetaj si dhe tërheqjen me forcë që ju bë deputetes më të re në Kuvendin e Shqipërisë, Floida Kërpaçi

Deputetja e LSI, Klajda në një konferencë të dhënë pak minuta më parë nga Selia e LSI, është shprehur se dënojmë marrjen peng të Reformës në Drejtësi asaj reforme te e cila besuan të gjithë qytetarët shqiptarë. Më poshtë deklarata e plotë: Dëshiroj të falenderoj sot ato mijëra qytetarë shqiptarë nga e gjithë vendi që dje…

Kejsi Tahiraj: Jo diktaturës, jo dhunës ndaj grave dhe vajzave!

Nga Kejsi Tahiraj Një vajzë që dhunohet dhe terhiqet zvarrë nga policia, një vajzë që shtyhet dhe goditet me grusht në parlament, një zonjë që shtyhet nga policia dhe a e dini pse? Sepse sot ato dhe mijëra të rinj dolën dhe protestuan për padrejtësitë që i bëhen këtij populli. Z.Kryeministër posti që ke nuk të…

Petrit Vasili: Sot u dhunua hapur kushtetuta e bekuar nga SHBA.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së , Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi gjendjen e krijuar sot në Parlament dhe jashtë tij duke thënë se sot qeveria shqeu Kushtetutën, rrëmbeu Prokurorin dhe përçau vendin. Më poshtë z. Vasili ka vijuar  duke theksuar se sot reforma vdiq. Më poshtë keni…

Erisa Xhixho: Kjo arrogancë e kësaj qeverie të krijon bindjen se misioni i Shqipërisë europiane është shumë larg

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi situatën e krijuar sot gjatë momentit të zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm. Znj. Xhixho e ka quajtur këtë veprim të maxhorancës një shkelje të vullnetshme të Kushtetutës dhe se arroganca që qeveria po tregon të krijon bindjen…

Klajda Gjosha: Një Kryeprokurore mes tymit dhe gjakut!

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Kryeministri duke urdhëruar zgjedhjen e Kryeprokurores, ka shkelur me kembë edhe personalitetin e saj. Mes arrogancës dhe indiferencës së tymit në Kuvend por edhe gjakosjes së një deputeteje dhe aktivistëve në protest sot ai është zgjedhur vëtë në krye…

Pojana-Ramës: Siç shkele ti me të dyja këmbët Kushtetutën po kështu do të shkeli ty revolta e një populli që lëngon!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit. Pojana u shpreh se Edi Drama siç e quan ai është një frikacak që përdor dhunën e policisë ndaj të rinjve dhe qytetarëve por kjo nuk e shpëton dot! Më poshtë reagimi i plotë: Edi Drama…

Luan Rama: Zgjedhja e Prokurores që do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm është antikushtetuese

Zv/Kryetari i LSI,Luan Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku e quan antikushtetuese dhe të paligjshme zgjedhjen e prokurores që do zvendësoj Prokurorin e Përgjithshëm. Më poshtë reagimi i plotë: Prokuroja që do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm u “zgjodh” me 69 vota! Antikushtetuese! E paligjshme! Në kundërshtim me reformën në…

Petrit Vasili:Sot VETINGU vdiq.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për zgjedhjen e kryeprokurorit. Vasili shprehet se demokracia është  në rrezikun më të madh. Sot VETINGU vdiq. 69 deputetë të kapur të Edi Rames zgjedhin kryeprokurorin e partisë pa Veting. Kryeministri është sot edhe kryeprokuror. Demokracia në rrezikun më të…

Prononcimi i Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi për mediat.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat është shprehur se kjo nuk është çështje kryeprokurori drejtësie, kjo është çështje që është lufta midis të mirës dhe të keqes. Populli janë të mirët dhe parlamenti I Edi Ramës me narkodeputetët me kriminelët me narkoprokurorët janë parlamenti që I bëjnë keq vendit dhe më shumë…

Luan Rama:Nën moton jo dita e parlamentarëve por dita e qytetarëvë të bëhemi bashkë sepse nuk ka forcë që të na ndalojë

Zv/Kryetari i LSI,Luan Rama në fjalën e tij në protestë u shpreh se jemi të vendosur të  mbrojmë parlamentarizmin sepse me ne janë qytetarët kundër krimit, kunër një klike që kërkon të uzurpojë pushtetin për të manipuluar institucionet kundër demokracisë.Prandaj nën moton jo dita e parlamentarëve por dita e qytetarëvë të bëhemi bashkë sepse nuk ka…

Kryemadhi-Ramës: Udhë të mbarë kur të ikësh të pish kafe dhe mos u kthe më që të shpëtojnë shqiptarët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Kuvend ditën e sotme u shpreh se nuk ka as prokuror të përkohshëm, as të përgjithshëm, as diasporë, as shqiptarë, as ndërkombëtarë të mbulojë pastramin e parave të drogës që çdo ditë e më shumë po helmojnë gjakun e shqiptarëve. Më poshtë fjala e plotë:…

Monika Kryemadhi: Sot ai parlament tregon që është peng i krimit të organizuar dhe është peng i trafikut ndërkombëtar

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi në fjalën e saj në protestë është shprehur se sot ai parlament më shumë se kurrë tregon dhe njëherë që atyre nuk ju dhimbsen shqiptarët dhe fëmijët e shqiptarëve. Sot ai parlament tregon edhe njëherë që ka marrë fund. Më poshtë fjala e plotë: Rama është një frikacak, Rama ka frikë nga…

Luan Rama: Papërgjegjshmëri e plotë qasja e mazhorancës ndaj institucioneve, për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes së zgjedhjeve me votat e krimit dhe drogës

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama në takimin e sotëm të Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së gjatë fjalës së tij foli për gjendjen aktuale të politikës në vend si dhe lidhjes së krijuar me kriminalitetin. Rama theksoi se qasja e maxhorancës ndaj institucioneve është papërgjegjshmëri që vjen për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes…

Monika Kryemadhi: Jo vetëm anëtarët dhe simpatizantët e LSI-së, por të gjithë ata të rinj e të reja, të gjithë ata burra e gra që mendojnë që ky vend po shkojnë në drejtim të gabuar, të jenë nesër në 09.30 përpara Kuvendit të Shqipërisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI, është shprehur se arroganca e këtij kryeministri të kapur ka kaluar çdo kufi institucional edhe njerëzor. Ky njeri nuk pyet më për ligje, as për Kushtetutë as për njerëz që nuk kanë bukë të hanë. Grupi parlamentar i LSI…

Endrit Braimllari: Nuk ka kthim pas, të respektohet Kushtetuta

Endrit Braimllari,  Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi protestën e opozitës ditën e hëne ai deklaroi: “Ne si opozitë nuk kemi kërkuar që të shkojmë në protesta, pas ditës së hënë nuk ka më kthim prapa deri në largimin e Edi Ramës, nuk mund ta lëme Shqipërinë…

Përparim Spahiu: Protesta nëse nuk miratoni statusin e minatorit

Sot u mbajt konferenca e përgjithshme Sindikatave të Minatorëve për të diskutuar statusin e minatorëve. Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu i bëri apel qeverisë që statusi i minatorit të miratohet brenda vitit të ardhshëm ose në të kundërtën do ketë protesta. “Unë jam këtu para jush, për faktin se ne u ulëm bashkë…

Petrit Vasili: Kryeministri shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama duke e ankuzuar këtë të fundit se po procedon kundër Komisionit të Venecias. Vasili ka ngritur dyshime edhe mbi ambasadorët të cilët kanë pranuar këtë mënyrë zgjidhjeje për ngërçin e Prokurorit të…

Petrit Vasili: Prokurori i Përkohshëm, plaçkë tregu e kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përkohshëm duke e cilësuar këtë të fundit ende pa u zgjedhur, plaçkë tregu e kryeministrit. Më poshtë, Vasili ka shtuar se kjo procedurë është dhunë ndaj Kushtetutës dhe ligjit, vdekje e Reformës në drejtësi dhe…

Luan Rama: Askund në Kushtetutë apo në ligj nuk flitet për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm

Nëpërmjet një statusi në Facebook, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Sipas z. Rama, maxhoranca do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm me dikë që ligji nuk e lejon të jetë Prokuror i Përgjithshëm duke shtuar se askund në Kushtetutë apo në ligj nuk…

Monika Kryemadhi: Në këtë vend nuk ka më drejtësi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar më anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama duke u bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen në protestën që do të zhvillohet. Kryemadhi tha se në këtë vend nuk ka më drejtësi dhe se revolta e protestës qytetare është arma që mund…

Gaetano Doçi: Sistemit të drejtësisë, po i jepet një goditje mjaft e fortë me kapjen e prokurorisë së përgjithshme.

Sekretari i Burimeve njerëzore të LRI, Gaetano Doçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se balancave të shpërndarjes së pushteteve, instrumentit kryesor i stabilitetit te një shoqërie demokratike po i jepet një goditje e cila mund të sjellë situata të panjohura më parë. Më poshtë postimi i plotë: Sistemit të drejtësisë,…

Përparim Spahiu: Shqipëria është e fundit në Europë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka akuzuar qeverinë aktuale për varfërinë e skajshme që ka pushtuar vendin tonë në krahasim me vendet anëtare të BE-së. I bazuar te të dhënat e EUROSTAT, z. Spahiu ka theksuar se rritja ekonomike nuk ka asnjë vlerë nëse nuk…

Petrit Vasili: Për administratën e z. Gramoz Ruçi dhe për ministren Manastirliu ka vetëm deputetë socialistë. Parlamenti për këta ka vetëm 74 deputetë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku është shprehur se është skandal i padëgjuar, administrata e Kuvendit të Shqipërisë, tanimë e revolucionarizuar, është në shërbim të plotë vetëm të grupit të deputetëve socialistë dhe është thjesht një zgjatim i tij. Më poshtë postimi i…

MONIKA KRYEMADHI: LEKËT E DROGËS BLEJNË PËRFUNDIMISHT ME LIGJ SHOQËRINË CIVILE

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku është shprehur se dje kryetrafikanti që drejton qeverinë bleu me një ligj të posaçëm shoqërinë civile. Më poshtë postimi i plotë: LEKËT E DROGËS BLEJNË PËRFUNDIMISHT ME LIGJ SHOQËRINË CIVILE! Dje kryetrafikanti që drejton qeverinë bleu me një ligj të…

Edmond Panariti: Toka për Balilajt, Rama firmosi VKM-në

Deputeti i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Edmond Panariti në fjalën e mbajtur sot në seancën plenare ka rikujtuar edhe një herë problematikat e mëdha që po has politika shqiptare sot. Z. Panariti preku gjithashtu edhe kriminalitetin e përfshirë në strukturat më të larta të shtetit sot. Më poshtë keni fjalën e plotë: Ka dy herë që…

Kejdi Mehmetaj: Qeveria nuk ka as kohë për të punuar dhe as për të ndihmuar qytetarët sepse ka shumë skandale për të mbyllur

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj në fjalën e  mbajtur ditën e sotme në Kuvend u shpreh se  qeveria e shfrytëzoi dhe situatën e përmbytjeve për të bërë shown e saj të rradhës me çizmet e llastikut edhe  me ERTV që vinte nga pas në të gjithë Shqipërinë që  aq sa ka kushtuar prodhimi i atij sinjali që…

Edmond Haxhinasto: Ja pse LSI voton kundër Aktit Normativ

Deputeti i LSI,Edmond Haxhinasto në fjalën e mbajtur në Kuvend u shpreh se  është e papranueshme që paratë deri në nivelin e dy muajve shpenzimeve buxhetore të kalohen për vitin e ardhshëm. Kjo më e pakta bën që të bie ritmi i realizimit të detyrimeve, do të thotë që të realizohen më pak detyrime, më pak…

Luan Rama: Parlamenti i turpit dhe shëmtisë politike përballë qytetarëve!

Zv/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në fjalën e mbajtur sot në seancën plenare ka folur për sjelljen e qeverisë dhe gjithë politikës ndaj qytetarëve që janë përballur me përmbytjet e disa ditëve më parë. Ai e quajti Parlamentin si turp dhe shëmti politike përballë qytetarëve. Z. Rama nuk ngurroi ta ilustronte…

Shezai Rrokaj: Politika e gërrvërreve për përmbytjet: tallje për qytetarët

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj më anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar kundër gjendjes aktuale të qeverisë duke e lidhur ngushtë atë me fajin e përmbytjeve të vendin. Z. Rrokaj është shprehur se ka ardhur koha që të gjitha qeveritë ti kërkojnë falje publike qytetarëve që janë shkaktaret…

Edmond Panariti: Kontratat e qiradhënies së tokave janë plotësisht në përputhje me ligjin, të hapura ndaj cdo kontrolli dhe verifikimi

Deputeti i LSI, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ku është shprehur se kontrata e qiradhënies që u tund sot publikisht në parlament me akuza, sajesa dhe shpifje, është dhënë me Vendim të Këshillit të Ministrave dhe është kaluar për ekzekutim nga Ministria e Arsimit te Ministria e Bujqësisë. Më poshtë postimi…

Bashkëbisedimi i plotë me gazetarët i Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një bashkëbisedim me gazetarët në selinë e partisë. Ky bashkëbisedim vjen në një kohë kur po diskutohet për zgjedhjen Kryeprokurorin e ri dhe znj. Kryemadhi ka treguar qartë se kjo procedurë që maxhoranca do që të ndjekë është krejtësisht e paligjshme. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim është…

Kejdi Mehmetaj: Kryeprokurori, Kryeministri të reflektojë dhe të mos e fusë vendin në situatë kritike

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj në një intervistë për televizionin Channel One ka folur rreth çështjes më të përfolur kohët e fundit, atë të zgjedhjes së Kryeprokurorit të ri. Z. Mehmetaj theksoi në fjalën e saj se e rëndësishme në të gjithë këtë çështje është respektimi i Kushtetutës dhe zgjedhja e Prokurorit sipas ligjit. Më…

Petrit Vasili: Reforma në drejtësi ecën përpara vetëm duke zbatuar Kushtetutën dhe ligjin tashmë të reformuar.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se kompromisi politik, që zhbën kushtetuten dhe ligjin, s’mund të jetë pazari i radhës, qoftë ky i bërë në shqip apo anglisht. Më poshtë statusi i plotë: Reforma në drejtësi ecën përpara vetëm duke zbatuar Kushtetutën dhe ligjin…

Luan Rama: Skandali i zgjedhjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe heshtja korruptive e ndërkombëtarëve!…

Zv/Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se pak ditë më parë, pikërisht më 8 dhjetor 2017, reforma në drejtësi mori dy goditje të rënda prej papërgjegjshmërisë së tepsimaxhorancës së drogës, e cila duke shkelur në mënyrë flagrante ligjin “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”,…

Luan Rama: Paradoksi i hipokrizisë së sloganit “Policia që duam”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të jë statusi në Twitter ka reaguar kundër sloganit të përdorur nga qeveria “Policia që duam”, duke e cilësuar këtë të fundit si hipokrizi. Z. Rama ka vijuar me poshtë duke u shprehur se gjysma e policisë ka shpallur në kërkim gjysmën tjetër. Më poshtë keni statusin…

Petrit Vasili: Kryeministri do që të vjedh kryeprokurorin, shteti ligjor në rrezik

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se nëse e zgjedh vetë kryeprokurorin, ky kryeministër shndërrohet përfundimisht në bandit politik dhe mazhoranca e tij në një shumicë kriminale antiligj dhe antishtet. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri do që të vjedh kryeprokurorin, shteti ligjor…

Petrit Vasili: Kryeministri zhveshi policinë për vota, heshtja e prokurorisë faj i rëndë publik

Nëpërmjet një statusi dhe një videoje të publikuar në Facebook, kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se zhveshi policinë për vota, ndërsa sipas tij, heshtja e prokurorisë për këtë çështje është një faj i rëndë publik. Më poshtë keni statusin e plotë të z. Vasili: Kryeministri zhveshi policine…

Endrit Braimllari: Kryeministri show, asnjë ministër në zonat e përmbytura

Deputeti dhe njëkohësisht Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari me anë të një statusi ka akuzuar kryeministrin Rama se e gjitha është një show, sepse sipas z. Braimllari në zonat e përmbytura në Shkodër nuk ka shkuar asnjë ministër i kabinetit për të parë gjendjen. Më poshtë keni statusi e plotë:…

Petrit Vasili: Amabasadori Lu ka të drejtë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama dhe qeverisë aktuale. Z. Vasili në shkrimin e tij ka akuzuar qeverinë se ka arritur të fitojë miliona euro me koncesione dhe u ka bërë thirrje qytetarëve të ngrihen kundër kryeministrit. Më poshtë keni statusin…

Petrit Vasili: Të gjithë në këmbë kundër kryeministrit narkohajdut!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se ndaj korrupsionit shkatërrues ka vetëm një rrugë: E keqja duhet ndalur sot nesër është vonë. Më poshtë postimi i plotë: Ambasadori LU ka të drejtë Ndaj korrupsionit shkatërrues, që than palma dhe blen pisha, që…

Klevi Pojana:Korrupsioni është plaga që ka prodhuar më shumë padrejtësi në këto 27 vite. Të rinjtë duhet të jenë në ballë të ndryshimeve për ti dhënë fund pandëshkueshmërisë!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në ditën ndërkombëtare kundër korrupsionit ku shprehet se korrupsioni është plaga që ka prodhuar më shumë dhimbje e padrejtësi në shoqërinë shqiptare në këto 27 vite! Papërgjegjshmëria dhe abuziviteti duhet të ndëshkohen sepse ato vrasin…

Kejdi Mehmetaj: Shqipëria është e jona, të punojmë me shpirt që të na ofrojë gjithë të mirat që presim prej saj

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj një ditë më parë ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e rinisë. Mehmetaj është shprehur se në 8 dhjetorin e protestës dhe revoltës, të rinjtë duhet të ngrenë zërin dhe të luftojnë për të drejtat e tyre, për Shqipërinë Europiane. Më poshtë statusi i plotë:…

Përparim Spahiu: Qeveria bëri 500 milionë euro fasada dhe mezi jep qindarka për të përmbyturit

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, akuzoi qeverinë se ka bërë mbi 500 milion fasada për rregullimin e qyteteve, por nga ana tjetër jep shuma qesharake për të përmbytyrit. “Qeveria po jep ndihmë financiare qesharake për të përmbyturit, disa orendi që nuk e ndihmojnë situatën e tyre ekonomike. Jemi në një situatë, ku përmbytjet kanë shkatërruar…

Floida Kërpaçi: Momenti është për rininë të ndërtojë vendin e ëndrrave të saj!

Kryetarja e LRI, njëkohësisht deputete e LSI, Floida Kërpaçi gjithashtu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për ditën e rinisë. Kërpaçi u shpreh se 27 vite me parë një dritë shprese sjellë nga duart e disa të rinjve me ëndrra e guximtarë ndriçoi zemrat e të ardhmen e shqiptarëve.Atë shpresë që papërgjegjshmëria politike që…

Monika Kryemadhi: Sot sytë dhe zemra përsëri janë te të rinjtë!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e rinisë. Kryemadhi tha se te të rinjtë  kërkojmë frymëzimin për të punuar e jetuar demokracinë dhe lirinë e ëndërruar në tokën amë! Më poshtë statusi i plotë: 8 Dhjetori është një ditë e madhe! 👊🏻👍🏻 Data 8 Dhjetor ishte…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al