Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka deklaruar se Servet Merko nga Tepelena ka pranuar gjatë një takmi me Veliajn që t’i shembet shtëpia te “Unaza e Re”.

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa deklaron se Servet Merko vëllai i Adriatik Merkos administratorit të njësisë numër 6 në Tiranë.

“Sic tregon dhe kërkimi në sistemin e gjendjes civile dhe mashtrimi del i qarte. Nje situate e stisur se ato qe ka zakon mashtruesi Tiranes. Veliaj ta harroj qe do coj ne fund projektin klientelist dhe korruptiv te 40 milion eurove. Banoret e Unazes se Re, nuk terhiqen, ata do fitojne. E drejta do fitoj.”, shprehet Zhupa.

Denoncimi:

Veliaj shfrytezoj protesten e studenteve per diversion me banoret e unazes, kryemashtruesi nuk ndalon propaganden e blere.

Mbase na shiti policet e policise bashkiake si qytetare te unazes se re, sot ka dale me nje tepelenas qe paska pranuar te shemb shtepine e tij per te gezuar Veliajn!!!

Konkretisht personi ne foto eshte Servet Merko vëllai i Adriatik Merkos administratorit të njësisë numër 6! Sic tregon dhe kërkimi në sistemin e gjendjes civile dhe mashtrimi del i qarte. Nje situate e stisur se ato qe ka zakon mashtruesi Tiranes.

Veliaj ta harroj qe do coj ne fund projektin klientelist dhe korruptiv te 40 milion eurove. Banoret e Unazes se Re, nuk terhiqen, ata do fitojne. E drejta do fitoj.