Barcelona do të “blindojë” Messin deri në 2022

Ne muajt e ardhshem priten nje sere rinovime kontratash ne radhet e Barcelones. Ne tryezen e presidentit Bartomeu, sikurse shkruan gazeta Mundo Deportivo, do te diskutohet per kontraten e Neymar, te Sergio Busquets, Suarez e Rakitic.

Por, mbi te gjitha behet fjale edhe per te ardhmen e Messit, kontrata e te cilit me Barcelonen eshte deri ne 30 qershor 2018. Drejtuesit e klubit synojne qe te mbajne argjentinasin deri ne fund te sezonit 2022.

Shume here, Messi ka bere te ditur se deshiron qe ta mbylle karrieren e tij te Barca. “E kam thene shpesh dhe e perseris: do ta mbyll karrieren ne shtepine time dhe shtepia ime eshte Barcellona”, ka deklaruar ai per L’Equipe muajin e kaluar.

Burimi:(ATSH\E C)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al