Bebe Rexha, dy fjalë për Monika Kryemadhin

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha nëpërmjet një fotoje në Instagram ka shkruar dy fjalë për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Ndër të tjera Bebe Rexha e cilësoi znj. Kryemadhi si një grua të fortë.

Më poshtë keni statusin e plotë:

Ka ende miliona gra nëpër botë të cilat janë të shtypura dhe janë gra si kjo që po sjellin ndryshimin!

Kjo grua është e fortë. Ajo është një nënë. Ajo është një grua. Eshtë një motër. Ajo është e para grua në drejtimin e një partie politike në Shqipëri. Ajo ka thyer barrierat dhe i ka dhënë jo vetëm grave shqiptare por edhe grave të tjera nëpër botë si puna ime kurajon për të ndjekur ëndrrat!

Duke u rritur më është thënë të flas vetëm kur më drejtohen, tani une flas e shprehem sa herë kam diçka për të thënë.

Faleminderit Monika Kryemadhi që nuk pranon barrierat!

#NgrijeZërin #FuqizimGruas

 

 

Burimi: (Integrimi.al/T.I)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al