Kjo javë do të jetë e surpriza për motin në vendin tonë.

Me sa duket ditën e sotme rrezet e diellit do të largohen dhe priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 5 / 14 °C
në vendet e ulëta: 4 / 12 °C
në vendet malore: -1 / 7 °C

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

84925726_1592483790905461_3340473117259595776_o.jpg