• Tirana -1 °
 • Durres -1 °
 • Elbasan -1 °
 • Fier 5 °
 • Gjirokaster 10 °
 • Korce -5 °
 • Kruje -1 °
 • Kukes -12 °
 • Lezhe 3 °
 • Sarande 10 °
 • Shkoder 3 °
 • Vlore 6 °
 • Ulcinj 6 °
 • Pristine -2 °

Në luftën kundër Covid-19, në fushë zbret edhe C.Ronaldo. Ylli i Juves bën një gjest të madh për ti ardhur në ndihmë stafit mjekësor në Portugali. Sipas të përditshmes spanjolle Marca, CR7 ka vendosur në dispozicion të spitaleve të gjithë hotelet e tij, të cilat mund të përdoren për të prekurit nga koronavirus.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

Jo vetëm kaq por Ronaldo ka marrë përsipër pagën e të gjithë mjekëve dhe personelit që do të punojnë në hotel e tij. Nga Maderia, aty ku ndodhet prej ditesh, në vetëizolim, Ronaldo ka gjetur këtë formë për ti ardhur në ndihmë popullit të tij. Me spitalet që e kanë të vështirë të përballojnë fluksin e madh, sigurisht dhe ndihma financiare, e bejnë këtë gjest të Ronaldos shumë të rëndësishëm në këtë situatë emergjence.