Monika Kryemadhi: Arroganca e bëri që të dalë nga shtrati Rilindjen

Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ishte e ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili, në “News24”. Duke folur për fushatën zgjedhore, Kryemadhi shprehu shqetësimin se njerëzit po kërcënohen me vendet e punës dhe me ndihmën ekonomike. Gjithashtu, znj. Kryemadhi denoncoi faktin se elementë të caktuar të Policisë së Shtetit…

Meta: LSI, në rritje eksponenciale,kemi rininë e Shqipërisë me vete

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisioni “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan Z. Meta, jeni kthyer në një farë mënyre, nga President i zgjedhur në startin e fushatës, për arsye se goditjet më të mëdha kanë ardhur ndaj jush dhe kundërgoditjet më të mëdha i keni dhënë pikërisht ju. Çfarë…

INTERVISTË në Vizion Plus / Ilir Meta: “Mitingu i djeshëm në Tiranë ishte treguesi më i qartë i mbështetjes së jashtëzakonshme, jo vetëm popullore, por edhe rinore që ka LSI-ja”

Është një pyetje e vështirë ndoshta për politikanët, sa për ta hapur këtë bisedë: mos më votojnë më pak se herën e kaluar njerëzit? Kjo duhet të jetë një pyetje e tmerrshme… Duket që ka një ankth të tmerrshëm për fat të keq të ish-bashkryetarit tim të Aleancës për Shqipërinë Europiane, z. Rama, i cili…

STATUSI I MINATORËVE/ Akti i parë për të cilin do të “loboj” që të miratohet, sapo të mblidhet Parlamenti i ri

Akti i depozituar në kuvend, është padiskutim shtysa e parë dhe nisma më serioze për ti dhënë zgjidhje njëherë e mirë “statusit të minatorëve”. E dimë mirë që cështja nuk është e thjeshtë, pasi puna fillon te propozimi, vazhdon më tej me uljen në bisedime të grupeve të interesit që jeni ju minatorët,është kompania koncensionare,…

INTERVISTË / Ilir Meta: “LSI do të jetë forcë e parë në këto zgjedhje për arsye se të dy forcat e tjera tradicionale të politikës shqiptare i kanë humbur shanset për të sjellë atë besim që ka nevojë vendi”

Meta, jemi në ditët e fundit të fushatës elektorale, dhe dua të më thoni përse mendoni se Lëvizja Socialiste për Integrim do dalë e para në zgjedhjet e 25 qershorit? Unë besoj se LSI do të jetë forcë e parë në këto zgjedhje për arsye se të dy forcat e tjera tradicionale të politikës shqiptare…

Luan Rama: “Qytetarët shohin tek LSI një alternativë reale, një ofertë reale të ndryshimit të qasjes dhe të sjelljes së qeverisjes ndaj tyre”

Nënkryetari i LSI-së në një konferencë për shtyp ditën e sotme falenderoi të gjithë qytetarët që morën pjesë në mitingun që mbajti Lëvizja Socialiste për Integrim ditën e djeshme në sheshin “Nënë Tereza”.  “Qytetarët shohin tek LSI një alternativë reale, një ofertë reale të ndryshimit të qasjes dhe të sjelljes së qeverisjes ndaj tyre, por…

Vasili për Zërin e Amerikës: LSI, projekt ambicioz për rimëkëmbjen ekonomike të Shqipërisë (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një intervistë për “Zërin e Amerikës” u shpreh se programi i ri elektoral i LSI është një projekt ambicioz për rimëkëmbjen ekonomike të Shqipërisë. Ai parashikon ulje taksash dhe ndryshime thelbësore në planet për punësimin e rinisë dhe investime vendase dhe të huaja. Gjithashtu ai theksoi se programi…

Ilir Meta:Sulmi i PS dhe PD, për shkak se LSI rritet çdo ditë

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës, për emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “News 24” Z. Meta, do ta fillojmë bisedën duke paraqitur një material fare të shkurtër filmik, si një sinkron, ku për ju 8 vjetët që kaluam kanë qenë të ngarkuara politikisht me…

Luan Rama: “LSI nuk është bërë pengesë për asnjë reformë të qeverisë”

Meqenëse ka disa ditë që kryetari i Rilindjes po stigmatizon marrëveshjen politike midis Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Socialiste, marrëveshjen e bashkëqeverisjes prej zgjedhjeve të vitit 2013 dhe deri sot, jam i detyruar të sqaroj publikun, të gjithë qytetarët shqiptarë, se e gjitha ajo që ai thotë s’është gjë tjetër vetëm se një mashtrim,…

Dejana Kallogjeroviç: E bindur që LSI do të dalë forcë e parë

Dejana Kallogjeroviç, anëtare në këshillin bashkiak të Tiranës, pjesë e senatit akademik të UT, kryetare e studentëve për LRI dhe së fundmi kandidate për deputete në qarkun Tiranës shprehet se LSI është e vetmja parti në Shqipëri që shikon rritje të vazhdueshme nga zgjedhja në zgjedhje.”Me LSI forcë të parë, Shqipëria do të jetë më…

Endrit Braimllari: Sulmet dhe presioni ndaj administratës, prej frikës së Ramës dhe Bashës për rritjen e LSI-së

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braiml lari, i ftuar në emisionin “Versus” në televizionin “Report Tv”, ka deklaruar se sulmet dhe shkarkimet masive në administratë janë një shenjë dëshpërimi e PS-së dhe PD-së për situatën katastrofike që kanë në terren në këtë periudhë fushatë. Sipas tij, ky është një presion i qartë ndaj drejtuesve…

Intervistë / Aurora Mara: “Një forcë politike që investon te rinia është vizionare”

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e renditur e dyta në Qarkun e Dibrës në një intervistë për gazetën ‘Integrimi’ ka deklaruar seprogrami i LSI është ambicioz dhe konkret. “Është punuar dhe vlerësuar nga profesionistë të specializuar sipas fushave. Është një program që i prek problemet që në embrion dhe janë probleme thelbësore…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al