Admirim Kala: “Gramshi do të votojë LSI-në sepse beson tek vajzat dhe djemtë e tij”

Nga Admirim Kala (Koordinator i LSI-së në Gramsh njëherazi edhe kandidat për deputet)  Gjatë takimeve të përditshme me banorët e mrekullueshëm në qytet apo njësi të ndryshimi administrative në rrethin e Gramshit, kam vënë re që në sytë e çdo banori lexohet qartë bujaria dhe mirësia, se më vështrimin nga qielli shpresojnë që nga çasti…

Dita Ndërkombëtare e Familjes / Zv. Ministrja Malaj dedikim familjes

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Familjes, Zv/ministrja Malaj ka zgjedhur t’u dedikojë familjes dhe familjarëve të saj disa fjalë të ndjera me anë të një statusi në facebook. Për zv/ministren Malaj shtëpia është ajo për të cilën kemi nevojë, njësoj si foleja që zogjtë e ndërtojnë me kujdes e mirësi. Statusi i plotë: “Sot është dita…

Analizë nga Kristian Kina: “Pse LSI do dalë e parë në 25 Qershor? Ja, 10 arsye”

Në këtë muaj, vendi ynë është shtrënguar nga “ethet“ e zgjedhjeve. Rrugicat  gumëzhijnë nga diskutime të ndryshme lidhur me këtë temë ndërkohë që politikanët kanë nisur fushatën e tyre dhe trumbëtojnë lart e poshtë Shqipërisë si t’i mbushin mendjen publikut  se do jenë pikërisht  ata  fitues të këtyre zgjedhjeve. Por,unë dua të listoj 10 arsye tëforta,…

Arjola Koçi: “Një shans për të gjithë” nuk është thjesht dhe vetëm një slogan, por është realitet për shumë të rinj dhe të reja në mbarë vendin

Nga Arjola Koçi/ Përfaqësuese e LRI Durrës, aktualisht kandidate për deputete qarku Durrës: Aktualisht jam  studente në UAMD, ndërsa jam pjesë e strukturave drejtuese në LRI Durrës. Fillimet emia në këtë forcë politike kanë nisur në vitin 2012, kur isha vetën 18 vjeçe. Kam lindur dhe jam rritur në Durrës, kam hedhur hapat e para këtu…

Xhojana Gjineci: “Mundësi të barabarta për rininë e qytetit dhe vendit tim”

Dhe pse e re në moshë , falë kontributit të saj në LSI Xhojana Gjenici  sot është  pjesë e listës  kandidate për deputete  në qarkun Durrës, për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. 22 vjeçarja, Gjineci, lindur në Skrapar, prej moshës 6 vjeçare jeton me familjen e saj në Durrës. Aktualisht vazhdon studimet e larta për…

Geraldo Shkodra: “Me punë dhe sakrificë, me mbështetjen tek njerëzit, çdo shpresë bëhet realitet”

Njihuni me kandidatin për deputet Qarku Durrës, Geraldo Shkodra Geraldo Shkodra, lindur dhe banor në Shijak, ka kryer studimet e larta Shkenca Polike, dhe studimet Master për Marrëdhënie Ndërkombëtare. Ai ka qenë Sekretar i Këshillit Bashkiak Shijak dhe aktualisht punon në Inspektoriatin Shtetëror të Mjedisit dhe Pyjeve 28 vjecari Shkodra beson se asnjë vështirësi nuk…

Flamur Gjuzi: “Së bashku gjithçka është e mundur, fjala ime është puna” .

Njihuni me kandidatin për deputet për Qarkun Durrës Flamur Gjuzi, lindur në Durrës, është i martuar dhe babai i dy fëmijëve.Gjuzi mban titullin Doktor i Shkencave Juridike, pas kualifikimit të studimeve të larta dhe ato master në fushën e jurispudencës. Ai ka vijuar me studimet pasuniversitare, dhe është kualifikuar për Marrëdhënie Ndërkombëtare “Diplomaci”, si dhe…

Arjola Koçi :”E ardhmja u përket atyre, që besojnë në realizimin e ëndrrave”

Njihuni me Kandidaten  për deputete Qarku Durrës Arjola Koçi, lindur në qytetin bregdetar të Durrësit, aktualisht vazhdon studimet e larta për Gjuhë Letërsi-Anglisht. 22 vjeçarja, ka zgjedhur të jetë pjesë e LSI, sepse ajo beson se në këtë parti rinia është parësore. Ndërsa dëshiron që nëpërmjet përfaqësimit të saj të ndërrmarrë nisma konkrete, për të…

Radi Merko: Unë besoj tek LSI, sepse është e vetmja zgjidhje për vendin tim!

Muaji i zgjedhjeve po afron, dhe kam vënë re se e vetmja forcë politike në vend që ka shpalosur 100 përqind programin e saj, është Lëvizja Socialiste për Integrim. Një forcë më shumë se politike, e cila kalon në formën e një familjeje të madhe, mikëpritëse për çdokënd! Mbaj mend se fryma e Lëvizjes Socialiste…

Tea Islamaj: “LSI ka një program unik dhe gjithëpërfshirës”

*Nga Granit Përzhita Tea Islamaj është vetëm tetëmbëdhjetë vjeçe dhe emri i saj gjendet në listat e kandidatëve për deputetë të Qarkut Tiranë. Momentalisht, Tea është studente e vitit të parë për Gazetari, dhe si një prej aftësive të saj që e dallon që në takimin e parë është e folura e saktë, e intonuar,…

Denisa Himaj: Angazhimi dhe përkushtimi im në LSI është vlerësuar gjithmonë

Të flasësh per LSI  është nder dhe privilegj! Pjesëmarrja ime në LRI, ishte e rastësishme por mund të them qe ishte rastësia më e bukur.Ishte hera e parë që vija në një forum kaq të madh dhe mikëpritës!Kisha dëgjuar që LSI dëgjon dhe respekton zërin e të rinjëve, por më dukej paksa e pabesueshme kjo,…

Xhojana Gjineci: “Mundësi të barabarta, për rininë e qytetit tim”

Njihuni me kandidaten për deputete për qarkun Durrës Xhojana, 22 vjeç, lindur në Skrapar, prej moshës 6 vjeçare jeton me familjen e saj në Durrës. Aktualisht vazhdon studimet e larta për Ekonomi dhe Politika të Zhvillimit Rural. Angazhimi i saj në politik, ka nisur në 2013, si anëtare e LSI Durrës dhe në 2016 delegate…

Albert Gjoka: “Për familjen, për Atdheun bashkë besojmë”

Njihuni me kandidatin për deputet qarku Durrës, Albert Gjoka Albert Gjoka, lindur në Manëz , ku jeton aktualisht është i martuar dhe babai i dy vajzave. Ai ka kryer studimet e larta në Universitetin e Tiranës për Shkenca të Natyrës. z. Gjoka ka një karrierë të gjatë dhe të suksesshme, në një sërë funksionesh të…

Njihuni me Nedion Muçën, kandidat për Deputet i LSI në Qarkun e Dibrës.

Nedion Muça, ka lindur në Bulqizë më 15 korrik të vitit 1988. Është më i vogli nga katër fëmijët e familjes Muça. Vjen nga një familje e njohur dhe e respektuar, nga qytetarët e qytetit të vogël të minatorëve.  Prindërit e Nedionit, Anifete dhe Musa Muça ia kanë kushtuar jetën e tyre tërësisht rritjes dhe…

Aurora Mara: “Tu japim dibranëve shansin e merituar”.

Aurora ka lindur dhe është rritur në qytetin e Burrelit, nga dy prindër me origjinë të hershme matjane. Prindërit e saj gëzojnë një respekt të veçantë në zemrat e çdo matjani. Ky vlerësim vjen falë kontributit të pamatshëm, që ata kanë dhënë ndër vite jo vetëm për Burrelin, por për tërë Dibrën në përgjithësi.  Babai…

Fiona Dani: “Votuesit për herë të parë zgjedhin LSI-në, shikojnë një të ardhme më të mirë”

Kryetarja e strukturës së gjimnazeve në Lëvizjen Rinore për Integrim, Fiona Dani, e cila është njëherazi Sekretare për Marrëdhëniet me Publikun në LRI, është kandidate për deputete e LSI-së në Qarkun Tiranë. Në një intervistë të dhënë për gazetën “Integrimi”, Fiona shprehet se me kandidimin e dhjetëra të rinjve të LRI-së në të gjithë Shqipërinë,…

Ambra Tema: “Lëvizja Rinore për Integrim po rritet çdo ditë”

Lëvizja Socialiste për Integrim është partia ku shumë të rinj shqiptarë kanë gjetur vendin e duhur ku ata mund të shprehin zërin e tyre. Është një vend ku ata kanë gjetur përfaqesimimin dhe mundësinë për të lobuar për të drejtat e tyre. LSI i ktheu shumë të rinjve besimin që ata munden dhe nuk duhet…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al