Çfarë po ndodh në Kupën e Botës: Kush i ka pritur këto katër befasi?

Botërori i Rusisë është i destinuar për të dhuruar befasi të mëdha. Katër skuadrat favorite për të triumfuar e kanë nisur keq këtë botëror Është Spanja që ka barazuar me Portugalinë, për të vazhduar me Argjentinën që po ashtu barazoi me Islandën. Befasinë e madhe e shkaktoi Meksika që mposhti Gjermaninë 1:0, ndërsa së fundi…

Tashmë është zyrtare, ky lojtar nuk do të jetë me pjesë e ekipit kroat në Botëror

Tashmë është zyrtare. Nikola Kaliniç është përjashtuar nga ekipi i Kroacisë. Sulmuesi i Milanit nuk do të jetë më pjesë e Kroacisë në Kupën e Botës që po mbahet në Rusi. Lajmi është konfirmuar nga trajneri i Kroacisë, Zlato Daliç, përmes një konference të jashtëzakonshme për shtyp. “Ai ishte pjesë e skuadrës me Nigerinë, por…

Të rinjtë e LRI-së Bulqizë organizojnë konkursin e kërcimit” në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Kërcimit”

Në kuadër të ditës ndërkombëtare të kërcimit, të rinjtë e LRI Bulqizë dhe Dibër u mblodhën për të festuar së bashku në qytetin e Bulqizës. Të rinjtë e LRI, organizuan “konkursin e kërcimit” ku edhe u vlerësuan kërcimtarët më të mirë të këtij aktiviteti. Përpos kërcimit, ky aktivitet “shërbeu” për të bërë bashkë të rinjtë…

Talenti shqiptar stërvitet me ekipin e parë të Milanit

Kolonisë së shqiptarëve në Serinë A së shpejti mund t’i shtohet një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për Ismet Sinanin, 17-vjeçarin i cili është pjesë e të rinjve të Milanit. Talenti i lindur në Beluno të Italisë u vu nën urdhrat e Vinçenco Montelës të enjten, duke u stërvitur me skuadrën e parë të kuqezinjve. I…

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për fitoren e Shqipërisë

Pas fitores me Lihtenshtejnin dhe barazimit të Spanjës me Italinë, kombëtarja shqiptare renditet në krye të grupit G. Fitorja e mbrëmjes së djeshme e rendit ekipin e drejtuar nga De Biasi në vendin e parë, duke lënë mbrapa edhe dy skuadrat më të forta. Por ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për kombëtaren shqiptare pas…

Majlinda Kelmendi shkruan historinë, fiton medaljen e artë

Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke marrë medaljen e artë në Lojërat Olimpike Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudistja arriti të fitonte në finale ndaj një kundërshtare italiane dhe u duk shumë e emocionuar në fundin e ndeshjes.…

Bezhani: KOKSH ka vendosur të japë një shpërblim për Luiza Gegës

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar Z. Viron Bezhani priti sot në prani edhe të Anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, nënkampionen e Evropës, medalje argjendi në garën 3000m me pengesa, në Kampionatin Europian të Atletikës në mbajtur në Amsterdam javën e kaluar, atleten Luiza Gega, së bashku me trajnerin e saj z. Taulant Stërmasi të shoqëruar…

Deschamps: Shqipëria është një kundërshtar i vështirë

Trajneri i Francës Didier Deschamps, ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Dy kombëtaret, Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit A të Euro 2016. Para këtij takimi, trajneri i Francës, Didier Deschamps ka lavdëruar Kombëtaren shqiptare. “Shqipëria është një kundërshtar i vështirë. Ata…

Barcelona do të “blindojë” Messin deri në 2022

Ne muajt e ardhshem priten nje sere rinovime kontratash ne radhet e Barcelones. Ne tryezen e presidentit Bartomeu, sikurse shkruan gazeta Mundo Deportivo, do te diskutohet per kontraten e Neymar, te Sergio Busquets, Suarez e Rakitic.…

UEFA voton në muajn maj për anëtarësimin e Kosovës

Organizata evropiane e futbollit, UEFA do të votojë më 3 maj për të vendosur nëse do ta lejojë Kosovën, të bëhet anëtare e saj, sipas një zëdhënësi të organizatës. Nëse pranohet si anëtarja e 55 e UEFA-s, Kosova pritet të kërkojë anëtarësim të plotë në FIFA në maj, që do të bënte…

Zbulohen mesazhet e Xhani De Biazi, Jemi në tryezën e pasanikëve

Mediat italiane kanë zbardhur mesazhin (SMS) që trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, i ka dërguar Klaudio Ranierit pas fitores që skuadra e tij, Lestëri, arriti ndaj Mançester Sitit një ditë më parë.Aktualisht, Lestëri udhëheq klasifikimin e kampionatit anglez me 53 pikë dhe kryesimi i Ranierit shihet…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al