Daja: Fitore e vështirë, por skuadra ndihet e motivuar

Fitore e merituar e djemve të Ilir Dajës në takimin e fituar në Laç 0-3. Tekniku i bardhebluve është shprehur i lumtur për tre pikët e marra dhe ka përgëzuar skuadrën për lojën e zhvilluar. Daja  ka pranuar se arritja e këtij rezultati nuk ka qenë e lehtë.” Nuk ishte aspak e lehtë, pasi në pjesën e parë kemi lënë hapësria, nuk kishim ritmin e duhur. Sidomos Çetkoviç ka pasur shumë hapësira. Në të dytën kemi reafuar, sidomos me Fukuin i cili i dha rrjedhë tjetër lojës në krahun e majtë. Përballë kishim një ekip që ka luajtur mirë por që vuante mungesën e Xhejms”.
Për skuadrën
“Qetësinë në skuadër e kanë krijuar vetë lojtarët, stërviten mirë dhe presidenca ka qenë korrekte me ta. Pa harruar se dhe tifozët janë armë e fortë e jona. Kur të gjithë bëjnë punën e tyre edhe gjërat mirë do të shkojnë. Disa lojtarë nuk kanë qenë mirë në fraksionin e parë, por që goli na çliroi më pas”.
Për Gërçaliun
“Periudha e dëmtimit dhe jo kapja në ritmin e duhur të asaj që përben kondicionin e futb dhe paraqitja shumë e mirë e Hoxhallarit e kanë bërë aktiv e Gërcaliut nga fillimi. Gjithë futb e fitojnë vetë të jenë pjesë e 11-ës apo jo”.

Burimi: Panorama Sport

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al