Dashi

Rutina juaj ju ka lodhur. Kërkoni për mënyra të reja të shprehjes duke ndjekur këshillat e mira të një të afërmi ose miku! Çdo gjë shkon më së miri në fushën profesionale: shfrytëzoni mirë burimet tuaja dhe pozicionet e bukura planetare dhe do të përmbushni kënaqësi të konsiderueshme. Dialogë të rinj, mirëkuptime të reja për ata që janë në çift. Aventurat me shije të ëmbël për artistët.

Demi

Situata do jetë shqetësuese dhe diçka nuk do të funksionojë më mirë. Nëse nuk e kalibroni zotërimin e lindur, rrezikoni ta beni veten jomiqësor dhe për këtë arsye të liheni mënjanë. Përpiquni të jeni sa më mirëkuptues dhe shijoni rezultatet e këndshme të një qetësie të rivendosur! Hëna e kundërt do të hedhë poshtë të gjitha përpjekjet për të krijuar një atmosferë të bukur me partnerin tuaj.

Binjakët

Menaxhoni angazhimet që keni bërë me mençuri dhe arsyeshmëri! Ju mund të mbështeteni tek njerëzit që janë afër jush dhe të cilët mund t’ju japin ndihmë të vlefshme dhe një mendim interesant për të arritur një qëllim ambicioz që i keni dhënë vetes tani. Me Venusin në shenjën që i paraprin tuajave, mund të ndjeheni të lodhur. Gjeni një mënyrë për t’u çlodhur!

Gaforrja

Dashuria është vitamina juaj, kultivoni një ëndërr me bindjen për ta realizuar atë, edhe nëse mendimet ndonjëherë shkojnë në drejtim të kundërt (Saturni dhe Jupiteri ju shikojnë gabim). Fjalët mbërthehen dhe të flasim për çështje të zemrës nuk është e lehtë, por dialogu do të bëhet më i hapur … Sektori profesional premton të jetë paqësor, gjithçka do shkojë vaj fare.

Luani

Yjet mund t’ju shkaktojnë disa keqkuptime të bezdisshme. Duke matur fjalët dhe duke u përpjekur të mos jeni shumë impulsivë, gjithçka do të zgjidhet pa lënë pasoja! Single? Dikush i veçantë po ju vëren. Nëse jeni çift, kënaquni me atë që keni dhe mos harroni të falenderoni Zotin.

Virgjëresha

Përqendrohuni në punë dhe jo udhëtime. Ndjenjat tuaja tani për tani të mbyllura me kyç dhe dëshira për dashuri, dëshira për ngacmime të reja, lidhjet në këtë moment ju frikësojnë shumë. Beqarët dhe të rinjtë, do jenë të gjykuar si kurrë më parë.

Peshorja

Një ditë e ngarkuar ju pret, por gjithashtu do të keni mundësinë të shkoni në një mjedis të veçantë dhe stimulues. Nuk përjashtohen provat e papritura të miqësisë nga dikush që e keni nënvlerësuar paksa. Mos hiqni dorë nga argëtimi dhe të dilni me miqtë pas angazhimeve në punë; organizo veten në mënyrë që të ketë vend për gjithçka.

Akrepi

Do jetë një ditë plot premtime për sportin dhe nismat tuaja profesionale. Me përpjekje minimale mund të bëni marrëveshje të mira, të bëni blerje me mend! Sot ju jeni më të përshtatshëm se zakonisht dhe jeni të prirur për të forcuar idetë e të tjerëve. Hapja e zemrës bën që të dashuruarit të jenë të lumtur, kurse beqarët euforikë.

Shigjetari

Kur kalon Peshqit, Mërkuri humbet incizivitetin dhe dialektikën e bukur që ka kur është në Dashi ose Luan. Por nuk mbaron këtu … Sot, Hëna ju injoron plotësisht. Kjo nuk do të thotë që dita është negative, është thjesht e përshtatshme dhe të mos kënaqeni edhe aq shumë … Deri më tani në punët me dashurinë janë në rrugën e mbarë!

Bricjapi

Ju nuk mund ta mbaronit më mirë javën e punës! Hëna, Mërkuri, Venera dhe Jupiteri ju mbështesin në lidhje me marrëdhëniet e punës dhe biznesin! Ata i hapin mendjen përvojave të reja dhe dyert e botës! Në sferën private do të ndjeheni të tejmbushur me dashuri për partnerin tuaj, me të gjitha shqisat tuaja vigjilent, të gatshëm për të shijuar çdo ndjesi të vogël.

Ujori

Çështjet që po kryeni do t’ju japin një kënaqësi të madhe dhe, në perspektivë, do të jenë edhe më të mira … Përfitoni nga kjo periudhë, e kësaj dite, për të realizuar atë që është në harmoni me aspiratat tuaja më të larta! Pasioni juaj është intensiv, por me Marsin në shenjën që i paraprin tuajave, do t’ju duhet kohë ta manifestoni atë. Beqarët bëjnë përshtypje tek dikush.

Peshqit

Jini me besim të plotë këtë të premte: pasqyra juaj e problemeve ekzistuese në punë sigurisht që do t’ju bëjë të suksesshëm. Do të keni mundësinë për të bërë gjënë e duhur në kohën e duhur, me kohën dhe aftësinë e lakmueshme. Në dashuri, jepini vetes momente të buta intimiteti me partnerin