Slavia e Pragës provoi të realizonte një mision të vështirë, por në fund u dorëzua përballë Chelsea, që me fitoren 4-3 në Londër u kualfikua në gjysmëfinalet e Europa League. Tre golat e shënuar në “Stanford Bridge” bënë që atmosfera në dhomat e zhveshjes të skuadrës çeke të ishte e pozitive.

Untitled

Kjo konfirmohet edhe nga Alex Kral, futbollisti i Slavias që duket se ka gjetur “binjakun” e tij në ekipin rival. Në fakt ai dhe mbrojtësi brazilian i Chelsea ngjajnë në mënyrë të habitshme. Foto e postuar nga Kral po bën xhiron e botës…