Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një shkrimi të publikuar në facebook, ka komentuar denoncimin e Rai3 për rritjen e kultivimit të kanabisit të mbjellë gjatë vitit që lamë pas në Shqipëri.

Statusi i plotë i Vasilit:

Alarm Kombëtar!!
Denoncimi i RAI 3:
“Rritet 1200% ose 12 herë mbjellja e kanabisit”!(VIDEO).
Tevizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike,eksponenciale të kultivimit të drogës me 1200 % vitin e fundit në krahasim me një vit me parë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës per te mbajtur pushtetin. Rama dhe Lleshaj janë thjesht dy mashtrues kur flasin për drogën. Të vërtetat për drogën i di gjithë Europa dhe bota. Edi Rama është vetëm ai që pengon dhe izolon Shqipërinë nga Europa dhe e ka shndërruar në narkoqeverisje rilindjen.

Shiheni VIDEON transmetuar sot në edicionin e lajmeve të orës 19.00 nga RAI 3.

Droga

Alarm Kombetar!!Denoncimi i RAI 3:"Rritet 1200% ose 12 here mbjellja e kanabisit"!(VIDEO).Tevizioni Shteteror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike,eksponenciale te kultivimit te droges me1200 % vitin e fundit ne krahasim me nje vit me pare.Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytezon dhe mbeshtet mbjelljen masive te droges per te mbajtur pushtetin.Rama dhe Lleshaj jane thjesht dy mashtruese kur flasin per drogen.Te vertetat per drogen i di gjithe Europa dhe bota.Edi Rama eshte vetem ai qe pengon dhe izolon Shqiperine nga Europa dhe e ka shnderruar ne narkoqeverisje rilindjen.Shiheni VIDEON transmetuar sot ne edicionin e lajmeve te ores 19.00 nga RAI 3.

Publiée par Petrit Vasili sur Lundi 27 janvier 2020