Astrologe Meri ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina”, ku dha parashikimin e muajit nëntor.

Meri u shpreh se nëntori është një nga muajt më pikant dhe do ngelet për shumë kohë në mendjen tonë pasi renditja e planeteve do jetë shumë domethënëse.

Më poshtë renditja e shenjave nga ajo me më pak fat deri tek ajo me shumë fat për këtë muaj:

Bricjapi kanë marrë shum energji dhe ka ardhur momenti ta akulmulojnë në mediitim, punë krijuese, në plane, do tërhiqen pak nga skena, do mendojnë për hapin e rradhës. Janë në këtë pozicion për shkak të periudhës përgatitore. Duhet të jenë të vëmendshëm në marrëdhëniet e paekuilibruara sepse duhet t’i zgjidhin me kujdes. Mund të humbin ndonjë vend superior pune, ndonje ndarje e bujshme.

Binjakët do kene nje vit perpara me shume sprova, me demonstrime te medha, do kene kerkesa llogarie. Ose do plotesohen ose do perjashtohen, mund te kemi ndarje, divorce. Mund te kemi perballje per ceshtje te ndryshme ligjore, do jete nje vit i madh sporvash.

Gaforrja ky muaj do i jap stres ne lidhje me marrdheniet familjare, problemet ose do shkojne drejt nje rregullimi ose do hiqet dore nga nje projekt pune ose ceshtje familjare e rendesishme, jupiteri do i sjell shume pune dhe shume ankth ne lidhje me punen.

Virgjeresha do merrni vendime te medha, nje martese e konsiderusheshme, nje femije, do futen ne nje kallup te madh zhvillimi. Ata qe jane skeptik dhe nuk marrin asnje lloj ndikimi do marrin vendim te madh.

Demi do futen ne nje periudhe shume te rendesishme te parave qe kane ose i kane te tjeret. Jeta e tyre tani fillon e transformohet. Ky vit dhe viti tjeter eshte viti i madh i ndryshimeve ekonomike. Ose do behen njerez qe fitojne nje prone, mund t’i vije ndonje mbaresi.

Luani jane ne nje periudhe shume pozitive do kene vitin me te bukur erotik, do merren me art. Do kene probleme por per te rregulluar, mund te kerkojne te lindin femije. Femi, dashuri, projekte, tha Meri.

Dashi nuk po i zgjidh akoma ceshtjet ekonomike, duhet te zgjidhe edhe partneritetet dhe do kjo do t’i jape shume hapesire. Do fluturojne, do udhetojne, do ndryshojne partneritete.

Ujori do kene nje jete sociale te mahnitshme, do kene qellime me filozofi, udhetime, do bejne miq te rinj, gjera komplet te reja, kujdes nga skandalet me shoqerine ose jeten erotike.

Peshqit do merren shume me karrieren, do shquhen dhe do bejne gjera me shume sesa mendonin te tjeret, jupiteri i ndihmon te valviten bukur, presim nje periudhe te rendesieshme ne karriere, ne martese.

Akrepi kane mundesi te ndryshojne jeten e tyre, do merren me ekonomine, deri ne 2019 do i jepen avantazhe te medha te pergatiten per nje ndryshim te madh ne ceshtjet e tyre ekonomike, nderkohe duhet e merren me jeten private se kane pengesa, rikthime nga e kaluara.

Shigjetari duhet te rregullojne marrdheniet, mos te shkojne prapa njerezve jo te duhur, shoqeria, miqte do jene te rendesishem per ta, do merren shume me jeten personale, me ndryshimin e pamjeve te jashtme, mund te fejohen, te martohen.