2 qershor 2019: Moti do të  jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu në orët e mesditës të karakterit në formën e stuhive dhe rrebesheve të herpasherëshme në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   12/20°C

Zonat e  ulëta  12/24°C

Zonat  bregdetare 14/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari