Skuadra e Shangahi Shenhua ka shfaqur interesin për lojtarin e skuadrës së Romës,Stephan El Shaarawy.

Skuadra e Superligës i ka ofruar sulmuesit një kontratë tre-vjeçare, dhe me një pagë prej 16 milion eurosh në sezon.

Mediat italiane raportojnë se Stephan,do të niset sot drejt Kinës për të zyrtarizuar gjithçka.