Anëtarja e Kryesisë së LSI-së Elona Guri ka bërë një reagim ironik dhe të ashpër ndaj Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, pas deklarimeve të kësaj të fundit rreth protestës së opozitës.

Guri shkruan se Ministrja Gjonaj duhet ta ketë mendjen te m…që ka bërë me kompaninë Nazeri dhe jo te shurra që i bëjnë Kryeministrit.

Ja reagimi i plotë :

Etildën nuk e shqetëson aq shumë kapja e atij që bëri shurrën tek Kryeministria, as e protestuesve të tjerë. Mos ja merrni për ters se ajo lexon çfarë t’i vënë përpara. Në fakt mendjen e ka vetëm tek Nazeri. Se me ekstradimin e tij, ajo i ka bërë m… të gjithë ligjeve dhe procedurave. Ai e lë pa gjumë. Do jetë shumë e shpejtë ajo kohë kur nuk do e mbrojë dot më as Arta.
Etilda kije mendjen tek m.. që ke bërë, mos u merr me shurrën që i bëjnë Kryeministrit, se ata sipas rasteve se ku e bëjnë, i zë edhe shok.