Endrit Braimllari: Kryeministri i krimit nuk mund të ndalojë në mënyrë kriminale të drejtën për të protestuar

Sekretari I Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet për protestën e sotme se ky është reagimi popullor ndaj përçmimit që Edi Rama i bëri çdo qytetari në Parlament.

 

Më poshtë statusi i plotë:

 

Kryeministri i krimit nuk mund të ndalojë në mënyrë kriminale të drejtën për të protestuar. Ky është reagimi popullor ndaj përçmimit që Edi Rama i bëri çdo qytetari në Parlament. Ky është reagimi popullor për qeverinë që po varfëron çdo ditë shqiptarët. Do të jetë më e rëndë forca e popullit ndaj këtij banditi që kriminalizoi dhe varfëroi vendin.

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al