Endrit Braimllari: Kur nuk qeveris dot, nuk di ç’tu thuash qytetarëve!

Sekretari i Përgjithshëm dhe njëherësh deputet i LSI-së ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke e quajtur kryeministrin arrogant dhe të papërgjegjshëm pasi i thërret njerëzit në dëgjesë dhe më pas nuk ka nerva t’i dëgjojë. Ai shprehet se qytetarët nuk duan portale partiake, por duan punë, siguri publike, mirëqenie dhe shpresë për të ardhmen.

Më poshtë statusi i plotë:

Kryeministër arrogant dhe i papërgjegjshëm, i thërret në dëgjesë dhe nuk ka nerva t’i dëgjojë. Për çfarë e bën ky këtë llogaridhënie me publikun, për show?? Ki durim dëgjo deri në fund mos bëj rolin e dirigjentit. Kështu është kur nuk qeveris dot, nuk di ç’tu thuash qytetarëve. Qytetarët nuk duan portale partiake o kryeministër, duan punë, siguri publike, mirëqenie dhe shpresë për të ardhmen.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al