Endrit Braimllari për arrestimet në Kukës: Edi Rama po instalon sistemin diktatorial në Shqipëri.

Deputeti i LSI Endrit Braimllari në një prononcim për mediat nga qyteti i Kukësit është shprehur për arrestimet e bëra se ato janë dëshmia e frikës dhe e shtypjes së protestës.

Më poshtë prononcimi i plotë:

Edi Rama po instalon sistemin diktatorial në Shqipëri. Arrestimet e bëra janë dëshmia e frikës dhe e shtypjes së protestës. Kemi kërkuar të lirohen të ndaluarit, kemi kërkuar listën e të ndaluarve pasi është e paqartë. I bëjmë thirrje Policisë së Shtetit të distancohet nga politika diktatoriale e Edi Ramës. Edi Rama nuk mund të ndaj dot shqiptarët.

Burimi:(integrimi.al/E.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al