Endrit Braimllari:Protesta e opozitës do vazhdoj deri në largimin e Edi Ramës

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka qenë i ftuar sot në ‘’Fax News” për të folur në lidhje me protestën e opozitës që do të mbahet në 27 Janar. Braimllari u shpreh se opozita e bashkuar do të ketë një protestë masive në datën 27 Janar ku qëllimi kryesor është që të rrëzojë Edi Ramën nga qeveria.

“Qeverisja e vendit është kthyer në një show të vërtetë. Do të jetë një protestë masive, për të shprehur atë që ndjejnë çdo ditë qytetarët.

Kjo ka të bëjë direkt me jetesën e tyre, për varfërinë, për vendet e punës që nuk hapen, po mbi të gjitha për shtetin antikushtetues që është vendosur.

Protestat do të vazhdojnë deri në largimin përfundimtar të Edi Ramës nga qeveria. Protesta e 18 Dhjetorit ishte për të mbojtur Kushtetutën e vendit. Sigurisht që ia arriti qëllimit, që ishte mbrojtja e Kushtetutës.

Ne jemi besnikë me aleatët dhe këtë e kemi treguar si me qeverisjen katërvjeçare të PD-së, po ashtu edhe me provokimet që na janë bërë në katërvjeçarin me PS-në.

Besoj se fronti opozitar do të funksionojë në mënyrë të plotë, pasi ne kemi përballë një të papërgjegjshëm, Edi Rama kërkon që të kthejë vendin në një shtet diktatorial.

Është e turpshme si ky njeri kërkon që të kapë të gjithë institucionet e vendit”, u shpreh Braimllari.

(Burimi: FaxWeb)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al