Erklent Krifsa/ “Diktaturë s’ka sa të ketë jetë rinia. Është koha jonë, është koha rinisë, është koha Lsi-së”

“Diktaturë s’ka sa të ketë jetë rinia z. Kryeministër”, kështu e ka nisur statusin e tij në facebook, Erklent Krifsa, kryetar i LRI-së në Tiranë. Gjithashtu Krifsa thekson se dhuna, kërcënimet, droga, krimi janë cilësitë që karakterizojnë “Rilindjen”, duke theksuar se tanimë koha është e rinisë dhe e LSI-së.

Statusi i plotë:

“Diktature ska sa te kete fryme rinia z.kryeminister !
Dhune, kercenime, baltosje, ofendime, klientelizem, droge, krim….. Kjo ishte rilindja.
Ne kerkojme stabilitet, qendrueshmeri, shanse per bashkejetese me te mire midis njeri-tjetrit.
Eshte koha jone, eshte koha rinise, eshte koha Lsi-se!
Nje shans per te gjithe”, shkruan Krifsa.

Burimi:( integrimi.al / E.S )

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al