Erklent Krifsa: Kryeministër ik dhe mos e merr në qafë Shqipërinë dhe shqiptarët!

Kryetari i LRI Tiranë, Erklent Krifsa ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit të politikës, dhe aktualitetit shqiptar.

Jo vetëm kaq, Krifsa ka reaguar edhe ndaj votimit kundër SHBA në Rezolutën e fundit të OKB-së, për ‘Shpalljen e Jeruzalemit kryeqytet’.

Mëposhtë keni reagimin e plotë të Kreut të LRI Tiranë Erklent Krifsa:

Cdo gje filloi me nje kritike, me pas me nje ofendim dhe ne fund del kundra vendimit te tij. Z. Rama pse ja beni kete popullit Shqiptar?

Ne si popull Shqiptar brenda dhe jashte vendit jemi pro Amerikan, jemi pro vlerave Amerikane, jemi pro cdo presidenti Amerikan, jemi pro cdo politike Amerikane, sepse brenda cdo politike qe Amerika ka bere Shqiperia dhe shqiptaret kane qene gjithmone ne vemendje te saj.

Une jam nje i ri ne Shqiperi dhe dua qe vendi im te jete njesoj si cdo vend tjeter europian, por me nje kryeminister i cili pi mall dhe sdi cfare voton kjo gje eshte e pamundur. Z. Rama ikni dhe mos na merrni me ne qafe, se jemi te lodhur nga njerez qe nuk e duan vendin tone, jemi te lodhur nga njerez jo serioze te cilet duan vetem te perfitojne nga vendi yne.

Kurioziteti i dites qendron se si e shikon z. Lu te gjithe kete situate, apo do kaloj me ndonje kenge krishtlindjesh qe mund tja keshilloj Edvini?”.

Burimi: (integrimi/G.P)

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al