Dita e djeshme na rezervoi një ndeshje spektakolare nga ana e kombëtares së kosovës.

Djemtë e Challandez zhvilluan një paraqitje dinjitoze ndaj Çekve. Ata arritën që të fitonin me rezultatin 2-1.

Mirëpo ky takim na ka rezervuar dhe një tjetër surprizë të bukur, Mergim Vojvoda i cili ishte dhe heroi i takimit të djeshëm, është përzgjedhur nga ‘France Football’ në 11-tshen e më të mirëve për ndeshjet e para kualifikuese.

Vojvoda përbën katërshen e mbrojtjes me Ramos, Varane e Emerson.

Image