Një nga figurat e boksit shqiptar, Ner Kurti, ndodhet i shtruar në Spitalin Infektiv të Tiranës, i prekur me virusin Covid 19.

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana përmes një postimi në Facebook, i ka uruar atij shërim të shpejtë.

Postimi i plotë i Pojanës:

Forca kampion, fito edhe njëherë 💪🥊

Ner Kurti, Zoti të ndihmoftë, uroj për ty shërim sa më të shpejtë!

Je ikonë e boksit shqiptar e atij bardheblu në veçanti!
Bëni dhe ju një lutje për profesorin dhe të gjithë të prekurit e tjerë nga virusi COVID-19!