Sot në orën 20:00, Barcelona pret në “Camp Nou” Real Madridin në ndeshjen që do të përcaktojë liderin e La Ligas.

Pavarësisht rivalitetit të madh, të dy skuadrat gjatë gjithë historisë kanë blerë apo huazuar lojtarë njëri me tjetrin.

Secili lojtar që njëherë ka veshur njërën fanellë, është cilësuar ‘tradhtar’ nëse ka veshur edhe tjetrën.

Në prag të derbit të së mërkurës, ‘AS’ ka bërë një përmbledhje të lojtarëve që kanë veshur fanellën e Barcelonës dhe Real Madridit.

Image