Dy yjet botërore, modelja Gigi Hadid dhe këngëtarja Jeniffer Lopez, kanë zbuluar ngjyrën e cila besohet se do të pushtojë pasarelat gjatë vitin 2019. Bëhet fjalë për ngjyrë “Pantone” që është një përzierje mes ngjyrës portokalli dhe asaj të kuqe.

E para që u vesh me Pantone ishte Gigi Hadid, e cila doli në rrugë e veshur me një xhaketë dhe pantallona në këtë ngjyrë, ndërkohë Lopez shkëlqeu e veshur me fustan ngjyrë Pantone.