DASHI

Do të jeni me fat në aspektin financiar. Me këto të ardhura, ju mund të filloni një biznes, ose t’i zgjidhni familjes problemet që ka.

DEMI

Do të doni të udhëtoni. Kur të jeni gati për ndryshim, do të pranoni rastin e parë që ju vjen. Ajo çfarë të tjerët ju kanë ofruar është një angazhim serioz, për një periudhë kohe të gjatë.

BINJAKET

Sot do të merrni atë çfarë keni dashur gjatë këtyre ditëve. Ky mund të jetë një projekt i ri, ku do të shfaqni vlerat tuaja. Gjithçka që keni bërë në aspektin romantik, do t’ju shpërblehet siç duhet.

GAFORRJA

Do të shfaqni aftësitë tuaja kompjuterike. Ju do të merrni çdo informacion që ju vjen, dhe do ta përpunoni siç duhet. Pasi të keni bërë këtë gjë, ju do të komunikoni me miqtë tuaj që ndodhen larg.

LUANI

Do të jeni në lëvizje për të bërë disa rregullime në shtëpinë tuaj. Ju dëshironi të blini gjëra të reja, dhe për këtë do të merrni mendimin e miqve. Kjo ditë është aktive, por jo argëtuese.

VIRGJERESHA

Sot do të merrni disa informacione mjaft interesante. Çfarë do të jetë, ju do të nisni një projekt të ri, me disa persona të rëndësishëm. Ju do të ndiheni të lumtur, dhe me energji pozitive për punë.

PESHORJA

Do t’ju vijnë një shumë e mirë parash. Ato do t’i shpenzoni me disa blerje për shtëpinë tuaj, ose për fillimin e një biznesi. Do të jeni energjik dhe entuziast, për sipërmarrjen tuaj të re.

AKREPI

Jeni në humor për diçka ndryshe, si ndjenja juaj për aventura. Ftoni disa miq, për të dal me ju këtë pasdite. Ju mund të shikoni një film, ose të dilni për të bërë një shëtitje të qetë në park.

SHIGJETARI

Sot do të merrni disa informacione të rëndësishme. Megjithëse financat tuaja duken mirë, ju duhet të jeni të kujdesshëm për t’i menaxhuar.

BRICJAPI

Miqtë janë mjaft të rëndësishëm për ju. Sot ju mund të takoni disa persona, të cilët do të bëhen miqtë tuaj, pasi keni interesa të njëjta.

UJORI

Sot nuk do të jeni të sigurt në gjërat tuaja. Në këtë ditë, do të keni përvojën e duhur, që të tregoni sesa të aftë dhe inteligjent jeni, duke pasur besim te vetja.

PESHQIT

Do të studioni temat që ju interesojnë. Gjatë këtyre studimeve do të takoni njerëz, që kanë të njëjtat mendime me ju. Disa prej tyre do të jenë miqtë tuaj, dhe ju për këtë do të ndiheni mjaft mirë.