Dashi
21 Mars – 19 Prill
Marrja përsipër e detyrave të reja do ju lejojë që të eksploroni dhe të vini në provë aftësi të reja. Do të jeni të fortë dhe të vendosur dhe për këtë arsye do të arrini të përballoni çdo kritikë dhe polemikë të të tjerëve. Përfitoni nga kjo mbrëmje për tu relaksuar më shumë.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Do të jeni gati të pushtoni botën dhe kjo rigjetje energjie, favorizohet nga një sërë konfirmimesh të rëndësishme të cilat ju kanë bërë më të sigurtë në vete. Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos lini pas dore dashurinë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Nis një periudhë mjaft intensive për realizimin e gjithë objektivave tuaj profesional. Do të dini të tregoheni aktivë, por mundohuni që të mos lini pas dore shëndetin, i cili parashikohet të jetë delikat.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Do të keni mundësi shumë të mira për të arritur të përmirësoni disa nga projektet tuaja dhe duhet të ndiheni gati që të shfaqeni më shumë bashkëpunues me kolegët tuaj. Në dashuri mos u tregoni të nxituar, pasi keqkuptimet mund të zgjidhen nëse i jepni prioritet dialogut.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Parashikohet një ditë e mbushur plotë me të papritura, sidomos në sferën e ndjenjave. Ka shumë mundësi që të zyrtarizoni një histori dashurie, por duhet të jeni më kurajoz. Bashkëpunimet e reja janë mjaft të favorshme.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Tregohuni shumë të kujdesshëm me mënyrën me të cilën do të shpreheni, pasi në këtë moment tensionimi juaj, mund të shkaktojë reagime të tepruara ndaj familjes apo kolegëve. Mbani larg gjithë ata persona apo situata, të cilat ju vendosin nën tension.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Nëse do ju duhet të bëni ndryshime thelbësore në projektet tuaja, mundohuni që të tregoheni sa më diplomatë me kolegët dhe ekspozoni këndvështrimet tuaja, pa u imponuar, shkruan noa.al. Mbrëmja është mjaft e favorshme për takimet.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Ka disa konflikte në dashuri dhe në familje, të cilat do ju tensionojnë. Megjithatë duke qenë nga natyra shumë agresiv, duhet të mundoheni të mbani nën kontroll emocionet. Horoskopi i kësaj dite favorizon takimet interesante në vendin e punës.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Shmangni debatet dhe tensionet të cilat mund të rezultojnë të dëmshme për çështjet tuaja profesionale. Mundohuni të jeni më të ekuilibruar në menaxhimin e emocioneve tuaja, pasi luhatjet e humorit të shkaktuara prej stresit të madh në punë, mund të shkaktojnë destabilitet në çift.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Do të tregoni shumë kujdes në punën tuaj dhe për këtë arsye do të jeni pikë referimi për kolegët. Të qenit ndihmë për të tjerët do ju bëjë të ndiheni mirë. Këshillohet që të shmangni rreziqet e kota në punë.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Mos i humbni mundësitë e mira për të bërë takime të reja, pasi në këtë moment mund të bëni njohje intriguese dhe mjaft të frytshme për sferën profesionale. Këshillohet që të mos jeni të ndrojtur dhe të hapeni më shumë.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Zhvillimet e fundit, parashikojnë një sërë ndryshimesh të rëndësishme gjatë kësaj dite, të cilat do të ndryshojnë rutinën tuaj. Do të keni mundësi që të përkufizoni prioritetet tuaja, ndaj duhet të jeni gati që të bëni disa kompromise në dashuri.