Dashi

Pasi keni zgjidhur të gjithë detyrimet profesionale, mundohuni që të përqendroheni më shumë tek disa projekte me të cilat po merreni prej kohësh. Kjo ditë ju sheh më të pavarur në çështjet e biznesit.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Kjo është një ditë interesante nga pikëpamja ndjenjave, ku parashikohen njohje të reja dhe mundësi të shumta për të zyrtarizuar një raport. Duhet të jeni më romantik.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Shmangni marrjen përsipër të rreziqeve shumë të mëdha lidhur me situatën tuaj ekonomike. Kjo pasi nga pikëpamja profesionale do të keni nevojë për të marrë më shumë konfirmime para se të nisni një projekt të ri. Duhet të jeni gati për të kërkuar kompromis lidhur me strategji të reja.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Kjo është një fundjavë e mirë për të pushuar dhe për tu shkëputur nga ngarkesa e punës. Megjithatë duhet të jeni më të qartë dhe më të vendosur në mënyrën tuaj të të shprehurit, sidomos nëse jeni në kërkim të më shumë vëmendje nga ana e partnerit/es tuaj.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Nga pikëpamja sentimentale ky është një moment i mirë për të shprehur hapur ndjenjat tuaja, për shkak se gjatë ditëve të fundit keni pasur keqkuptime me partnerin/en. Horoskopi i kësaj dite parashikon marrjen e përgjigjeve të rëndësishme.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Do të ndiheni të vënë në provë, për shkak se jeni duke nisur një rrugëtim të ri profesional, mjaft të rëndësishëm për karrierën tuaj aktuale. Mos u dorëzoni para pengesave të para, pasi do të dini që të zgjidhni çdo problem.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Ky është një moment shumë i mirë për të nisur të planifikoni një shëtitje apo një udhëtim romantik, i cili do ju lejojë që të rigjeni harmoninë me partnerin/en. Në dashuri do të jeni më të fortë dhe më joshës, ndaj jini gati për të bërë për vete persona të rinj.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Mbrëmje interesante për ta kaluar me familjen ose me miqtë tuaj, por edhe për të rikuperuar kohën e munguar, për shkak të punës së tepërt. Do të jeni të lodhur, por kjo gjë nuk do ju pengojë që të gjeni qetësinë për të cilën keni nevojë. Ky është një moment shumë i mirë, për të eksperimentuar në vendin e punës.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Do të keni nevojë për të parë disa problematika nga një këndvështrim tjetër dhe për këtë arsye, do të keni nevojë për mbështetjen e bashkëpunëtorëve tuaj, shkruan horoskopishqip.com. Këshillohet që gjatë kësaj dite të bëni kujdes me shëndetin.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Mund të shijoni një surprizë të këndshme, e cila do ju bëj mjaft euforik dhe emotiv. Parashikohet një ditë e bukur, për tu kaluar me familjet. Mjaft të favorshme janë çështjet e biznesit dhe negociatat e reja.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Mundohuni që ti kategorizoni më mirë angazhimet tuaj, pasi do ju duhet të hiqni dorë nga disa prej tyre, në mënyrë që të rigjeni energjinë e humbur. Lodhja mund t’iu shpërqendrojë, ndaj kjo është periudha ideale për të pushuar më shumë.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Duhet të përqendroheni maksimalisht lidhur me disa projekte që parashikohen të jenë të frytshme. Mundohuni të jeni më të kuptueshëm dhe të gatshëm ndaj nevojave të bashkëpunëtorëve, pasi në të kundërt rrezikoni që të çoni dëm gjithë mundin.