Dashi
Harroni problemet e së shkuarës me partnerin/en. Nëse shihni rrotull vetes do gjeni diçka më premtuese se ajo që ju është ofruar deri tani. Beqarët do jenë të qartë në kërkesat e tyre dhe nuk do hedhin hapa të nxituar. Financat mjaft problematike.

Demi
Venusi do e beje jetën tuaj ne çift edhe me te bukur këtë jave. Do pranoni te bëni edhe gjera te çmendura vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret do hipnotizohen nga dikush ditën e mërkurë he me pas as vete nuk do e kuptojnë se si do ecin. E rëndësishme është qe emocionet kane per te qene shume me te forta. Ne planin financiar do ndërmerrni edhe iniciativa dhe do e stabilizoni situatën. Merkuri do favorizoje shëndetin e mire. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndihen me te qete. Ne pune gjerat do marrin një kthese tjetër. Ambicia do ju çojë lart e me lart. Për familjaret duhet te jeni me te përkujdesur.

Binjakët
Një ditë jo fort e mrië. Ju do jeni të shqetësuar për të gjetur kohën që të qëndroni me miqtë tuaj dhe kohën për të qëndruar me personin e zemrës. Mundohuni të mos jeni të prerë në vendime, pasi njëra palë mund të lëndohet. Beqarët do realizojnë një takim të veçantë, i cili mund t’i sjellë ndryshime. Financat do jenë të qëndrueshme.

Gaforrja
Një ditë me humor të mirë dhe me dëshirë për intimitet sot ju të dashuruarit. Në fushën profesionale nuk do të jepni maksimumin, por kolegët tuaj do ju ndihmojnë. Beqarët duhet të tregohen të kujdesshëm në takime dhe vendimet që do marrin. Financat duken të ekuilibruara.

Luani
KJoe sotmja do jetë ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje që do ta marrin gjithçka me alegri si në punë ashtu edhe në problemet familjare. Mos nënvlerësoni një propozim shumë të rëndësishëm nga partneri/ja sepse nuk ju ofrohet gjithmonë. Beqarët do kenë plot takime interesante, por nuk do vendosin dot për më shumë. Kujdes financat.

Virgjëresha
Sot do të zgjidhni një problem që kishte lindur prej kohësh me partnerin. Pas kësaj ju pret një mbrëmje e këndshme në shoqërinë e personit të zemrës. Beqarët më në fund mund të ndryshojnë statusin, pasi do ju rrahë zemra fort për një person. Ditë e keqe për financat.

Peshorja
Një ditë ku juve do të arrini të vlerësoheni për fantazinë dhe idetë tuaja. Në jetën afektive nuk duhet të kapeni pas një fjale të thënë nga partneri/ja pa ndonjë qëllim, por duhet të jeni më tolerant. Beqarët edhe pse do e pëlqejnë një person, nuk do jenë në gjendje t’i shprehin ndjenjat. Mbani nën kontroll shpenzimet.

Akrepi
Dita e sotme nuk është dita e duhur për të bërë hapa përpara në marrëdhënien në çift. Një dashuri e vjetër do kujtohet për ju, duhet ti thoni atë që mendoni për të në sy. Beqarët pavarësisht takime interesante nuk do e gjejnë dot personin që po kërkojnë. Financat do jenët ë ekuilibruara.

Shigjetari
Disa veprime tuaja sot do të sjellin pakënaqësi tek partneri/ja, por ju do të dini të dilni nga kjo situatë me kokën lart. Beqarët edhe sot nuk do arrijnë ta ndryshojnë statusin, por pritet që më vonë t’i paraqiten mjaft mundësi të mira. Kujdes me shpenzimet.

Bricjapi
Një ditë e mirë kjo e sotmja, e mbushur me simpati dhe entuziazëm ju të dashuruarit. Me këto cilësi do ta keni të lehtë t’i shpëtoni kritikave që do t’iu bëhen nga partneri/ja. Beqarët do refuzojnë takimet, nuk ndjehen ende gati për ndryshime. Në planin financiar situata do vijë duke u përmirësuar.

Ujori
Do të keni disa keqkuptime sidomos në jetën në çift, por do të mundoheni të vini humorin në plan të parë. Nuk duhet të kapeni pas çdo fjale që thonë të tjerët. Beqarët do kenë takime mbresëlënëse dhe shumë shpejt mund të nisin edhe lidhje afatgjatë. Financat në vështirësi.

Peshqit
Një ditë jo fort e mirë për të lindurit e kësaj shenje kjo e diel. Humori nuk do jetë i mirë dhe ju sot për gjithçka do thoni “jo”. Por, do pendoheni nga refuzimi i partneres/it. Ajo që këshillohet është që juve të mos keni frikë të shprehni ndjenjat. Beqarët duhet të tregohen të vëmendshëm në takime. Asnjë problem me financat.