Dashi
Mos e teproni me ushqimin dhe rekomandohet që të ushtroheni rregullisht fizikisht. Ka gjasa që beqarët e kësaj shenje të përballen me vështirësi ekonomike, por disa persona pranë jush mund të ofrojnë mbështetje. Përpiquni t’i jepni më shumë kohë partnerit/partneres suaj ose mikut tuaj të ngushtë
Demi
Mos hezitoni t’i shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mungesa e besimit në vetvete të ndikojë negativisht në progresin tuaj. Kontrolloni emocionet, në mënyrë që të shmangni lëndimin e një anëtari tuaj në familje.
Binjakët
Pavarësisht se mund të kaloni një ditë mjaft të lodhshme, sërish do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë për pasdite. Gjithashtu, do të keni plot ide dhe disa mundësi zgjedhjeje. Ekziston mundësia që beqarët e kësaj shenje të bien në dashuri me shikim të parë.
Gaforrja
Ka gjasa që sot t’i jepni fund një problemi shëndetësor nga i cili keni kohë që vuani. Gjithashtu, rekomandohet se nëse keni ndërmend të investoni në një projekt apo plan të caktuar, mos hezitoni. Personi i zemrës suaj do të shprehë mallin për ju.
Luani
Disa prej jush mund të jenë të detyruar të ndërmarrin vendime të rëndësishme gjatë kësaj dite. Do t’ju jepet mundësia të fitoni para pa ndihmën e askujt. Gjithçka që ju duhet është besimi në vetvete.
Virgjëresha

Qëndrimi pranë të afërmve tuaj do të lehtësojë tensionin rreth një çështjeje personale. Duhet të ndiheni me fat që keni njerëz të tillë rreth jush. Të gjitha paratë që mund të keni investuar në të kaluarën, po sjellin rezultate vazhdimisht. Partneri/partnerja juaj nuk do të hezitojë të shprehë zemërimin nëse nuk i kushtoni vëmendjen e duhur.
Peshorja
Do të kaloni një ditë të qetë në punë, gjë që do t’ju bëjë të mendoni lehtësisht për pjesën tjetër të ditës. Çiftet e martuara do të kalojnë momente mjaft të këndshme pranë njëri-tjetrit. Ndërsa mes atyre që janë në një lidhje, nuk përjashtohet mundësia e një bisede për të ardhmen.
Akrepi
Çfarëdo që të bëni sot, do të ndiheni të frymëzuar dhe do ta bëni me dëshirën e plotë. Do të jeni disa hapa përpara në punë. Mos flisni vazhdimisht për investimet tuaja. Dashuria do të marrë një tjetër kthesë sot për të lindurit e kësaj shenje.
Shigjetari
Do ta keni të vështirë të ecni përpara, për shkak të pesimizmit. Duhet të kuptoni se shqetësimi ju pengon të mendoni ashtu siç duhet. Partneri/partnerja juaj ka gjasa të tregojë vëmendje të veçantë ndaj jush sot.
Bricjapi
Sjellja juaj në aspektin profesional do të vlerësohet maksimalisht sot. Disa persona nuk do të hezitojnë t’ju komplimentojë. Ndërsa në aspektin personat gjërat nuk do të jenë njësoj, pasi nuk përjashtohet mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj, çfarë mund të çojë drejt një hapësire boshe mes jush.
Ujori
Presioni në punë dhe mosmarrëveshjet në familje mund t’ju shkaktojnë stres. Beqarët e kësaj shenje mund të përfshihen në një lidhje të re romantike. Mos u nxitoni, por përpiquni të mendoheni më thellësisht nëse keni ndërmend të shprehni diçka,
Peshqit
Është e nevojshme të nisni meditimin ose jogën për t’u lehtësuar psikologjikisht. Nuk do të jetë një ditë shumë rezultative, kështu që bëni kujdes me veprimet tuaja. Ka gjasa që të humbni miqësinë me një person që i besonit shumë.