Dashi
Përpiquni të shmangni një udhëtim të gjatë, pasi nuk do të jeni në kushtet e duhura për të udhëtuar. Ka gjasa që të keni përmirësim të të ardhurave financiare. Në familje do të gjeni atmosferë të ngrohtë. Ndërhyrja e të tjerëve mund të shkaktojë tension.

Demi
Mos u mbështesni tek fati, por kushtojini më shumë vëmendje shëndetit. Nuk është dita e duhur për kryer investime. Ndërhyrja në një çështje të bashkëshortes suaj do ta shqetësojë atë pamasë. Beqarët e kësaj shenje do të përballen me një mundësi të re sot.

Binjakët
Do të ndiheni të lumtur gjatë ditës së sotme dhe do të keni dëshirë ta shprehni atë. Bëni kujdes nëse ju duhet të merrni ndonjë vendimin këtë të mërkurë. Fëmijët mund t’ju lodhin dhe do të kërkojnë vëmendjen tuaj maksimale.

Gaforrja
Mendoni pozitivisht dhe largoni mendimet e dyshimta. Kurajo juaj do të fitojë dashurinë. Nuk është dita e duhur për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme me shefin tuaj.

Luani
Natyra juaj dyshuese mund të përballet me humbje. Qëndroni larg personave që përpiqen të ndikojnë tek ju negativisht. Partneri/partnerja juaj mund të refuzojnë një propozim tuajin sot, çfarë mund t’ju zemërojë.

Virgjëresha
Mos hezitoni të shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mosbesimi në vetvete të mbizotërojë dhe t’ju pengojë progresin. Dikush mund të kërkojë ndihmën tuaj sot. Lidhja juaj romantike do të vijojë t’ju lumturojë.

Peshorja
Gjendja juaj fizike do të jetë mjaft e mirë. Përpiquni të mbani nën kontroll shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt e rëndësishëm. Nëse kaloni keqkuptimet në familjen tuaj, do t’i arrini më lehtësisht synimet tuaja.

Akrepi
Do të jetë një ditë e mbushur plot lumturi. Megjithatë bëni kujdes, nëse do t’ju duhet të nënshkruani disa dokumente. Ata që kanë në plan të realizojnë një udhëtim me partnerin/partneren ka gjasa të kalojnë ditë të paharrueshme.

Shigjetari
Momente të bukura ju presin, çfarë do të ndikojnë menjëherë në rritjen e energjisë suaj. Mos i neglizhoni këshillat e prindërvej, pasi ka shumë mundësi të rezultojnë produktive. Parashikohet se mund të kaloni momente fantastike me partnerin/partneren tuaj.

Bricjapi
Mos e ndëshkoni veten për disa probleme që nuk varen prej jush. Ka gjasa që disa prej jush të fitojnë para nga burime të ndryshme. Dita e duhur për të komunikuar me persona që takoheni rrallë.

Ujori
Bëni kujdes me marrëdhënien në çift. Shmangni sjelljet e çuditshme, të cilat mund të bëhen shkak për shfaqjen e disa problemeve mes jush. Sa i përket anës profesionale, nuk parashikohen ndryshime.

Peshqit
Idetë e reja në punë do t’ju sjellin produktivitet. Do të gjeni mbështetje edhe nga kolegët tuaj. Mund të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë, por mos e teproni me ushqimin dhe pijet.