Dashi
Nuk këshillohet të jepni para hua ditën e sotme. Gjasat janë që të gaboni sa i përket situatës financiare. Në aspektin profesional, duket një ditë e qëndrueshme, pa shumë të reja.

Demi
Të presësh me optimizëm në jetë është një mënyrë e shkëlqyer për të synuar ndryshime pozitive. Koha do t’ju japë sot një frymëzim për aventurën e radhës në aspektin sentimental.

Binjakët
Ushqeni anën emocionale të trurit tuaj sot. Eksploroni muzikën, modën, artin dhe gjithçka që stimulon mendjen tuaj. Ky akt gjithashtu mund të shërbejë si një shpëtim i përshtatshëm nga streset e ditës dhe makinacionet politike që po rrëmbejnë kohën tuaj.

Gaforrja
Me një energji të fortë dhe të ndritshme në 24 orët ardhshme do të tërhiqni më shumë vëmendje se zakonisht sot, ndaj mos guxoni të jeni i ndrojtur! Ju duhet të jeni krenar të ndani atë që mendoni me të gjithë rreth jush.

Luani
Jepini lamtumirën përfundimtare një projekti, një marrëdhënie, apo edhe thjesht një shoqërie të lënë pezull. Po merr shumë hapësirë në jetën tuaj dhe në zemrën tuaj. Përfitoni nga kjo energji pozitive, duke planifikuar një natë me disa miq të ngushtë.

Virgjëresha
Duhet të injoroni veprimet që ju shpërqendrojnë nga synimet tuaja. Ju jeni në një mision dhe nuk keni mundësi të largoheni nga rruga juaj. Nëse jeni i fokusuar për të arritur diçka, gjasat janë që do t’ia dilni mbanë.

Peshorja
Do të keni mundësi të mësoni më shumë rreth një kulture ose ngjarjeje kulturore për të cilën gjithmonë keni qenë kuriozë. Ushqejeni kureshtjen tuaj me informacione apo udhëtime. Kjo do t’ju qetësojë zemrën dhe do t’ju stimulojë mendjen.

Akrepi
Nëse njerëzit ju kanë zhgënjyer kohët e fundit, besoni se gjërat do të kthehen së shpejti në normalitet, sepse do të ndodhin. Mundohuni të jeni më të hapur për faktin se njerëzit janë përplot me surpriza.

Shigjetari
Ndërsa punoni në një partneritet sot, mos u habitni nëse shoku juaj i ekipit vepron pak më kritik ndaj vendimeve ose veprimeve. Mos e merrni personale, por përpiquni të merrni më të mirën e saj.

Bricjapi
Llogaria juaj bankare nuk është aq e mbushur sa mund të mendoni. Një rishikim i shpejtë i llogarive mund t’ju shpëtojë nga ndonjë problem financiar. Në dashuri, gjërat duken të stabilizuara.

Ujori
Nuk ka asnjë justifikim për të qenë i mërzitur sot. Ju keni shumë ide argëtuese që mund t’i vini në zbatim. Përpiquni të dilni nga rutina juaj dhe provoni eksperienca të reja. Në punë mund të hasni në ndonjë problem të vogël.

Peshqit
Sot mund të arrini të realizoni një prej qëllimeve tuaja afatgjata. Kjo nuk do të thotë se do të ndiheni i përmbushur. Përpiquni të shijoni arritjet tuaja. Në dashuri mund të kaloni përmes disa mosmarrëveshjeve.