Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për fitoren e Shqipërisë

erisaPas fitores me Lihtenshtejnin dhe barazimit të Spanjës me Italinë, kombëtarja shqiptare renditet në krye të grupit G. Fitorja e mbrëmjes së djeshme e rendit ekipin e drejtuar nga De Biasi në vendin e parë, duke lënë mbrapa edhe dy skuadrat më të forta. Por ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për kombëtaren shqiptare pas fitores së djeshme.
“Shqipëria vazhdon të dominojë grupin e Spanjës” është titulli që gazeta sportive spanjolle “AS” ka për lajmin mbi fitoren e kuqezinjve ndaj Lihtenshtejnit.
Ndërsa “Sport Mediaset” shkruan se Shqipëria nuk bën gabime, në grupin e Italisë kryeson Shqipëria e De Biazit.
Kurse “Gazzetta dello Sport” del me titullin “De Biazi i vetëm në krye”.

(Burimi:Shekulli.com/Xh.N)

Te shenuara si:
al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al